Rezultate te kerkimit per termin: +Kategorin

Total: 1458
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.923Z

FH: Maqedonia në kategorinë me regjim hibrid

Freedom House në raportin vjetor “Vendet në tranzicion 2014” shprehë vlerësime kritike për Maqedoninë. Ajo llogaritët në kategorinë e vendeve në tranzicion me regjime hibride (category of “transitional/hybrid” regimes), inform

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.875Z

Krasniqi: Gazi lotsjellës hynë në kategorinë e armëve kimike, veprimet e djeshme të dënueshme

Albert Krasniqi, nga KIPRED ka komentuar ngjarjet e djeshme në Kuvendin e Kosovës, ku u përdor gazi lotsjellës. Sipas tij, gazi lotsjellës hynë në kategorinë e armëve kimike dhe se ato janë të përdorshme vetëm për ushtrinë dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.309Z

Bici: Disa në FSHF nuk e duan Gramshin në kategorinë e parë

GRAMSH - Kryetari i bashkisë së Gramshit, Dritan Bici, ka reaguar menjëherë pas deklaratës së policisë se ka filluar precedimi penal ndaj tij. Në prononcimin e tij përpara mediave, z.Bici theksoi se, për veprimet e tij ndjehet i penduar, por gjykim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.978Z

Bojkoti ndaj Tiranës i kushton Besëse nis me -3 pikë Kategorinë e Parë

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit i është përgjigjur me heqjen e 3 pikëve ekipit të Besës për bojkotin përballë Tiranës ndeshjen e fundit të kampionatin kombëtar të futbollit. Besa vendos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

Karateistt prishtinas fituan 13 medalje

Karateistt e klubit t karates Iliria nga Prishtina dshmuan rezultate t mira n kampionatin mbarkombtar, i cili u mbajt n Tiran. Zyrtart e KK Iliria jan t knaqur me rezultatet q shnuan n kampionatin mbarkombtar, n nj konkurrenc shum t fort, sipas tyre, ku ata fituan gjithsej 13 medalje. N kampionati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.257Z

Tenis, perfundon turneu ne 3 kategori

Perfundoi turneu i tenisit per Junior ne 3 kategori, 12vjecar,14 dhe 16. Turneu u organizua nga klubi I tenisit Wimbledon nga Prizreni. Ne kategorin 12 vjec Arbnor Kadriu nga klubi i tenisit Trepca mposhti Petrit Kadriun po nga I njejti klub me rezulltat 6:2, ne kategorin deri 14 vjeqar Petrit Kelm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.618Z

Fituesit e supergares Paris- Dakar

Edicioni i vitit 2011 i Dakar ka kurorëzuar fituesit e tij. Në kategorinë e makinave triumfi ka qenë i gjithi për  Nasser Al-Attiyah, i cili mundi kampionin në fuqi Carlos Sainz. Princi i Katarit bëri një performancë të shkëlqyer me makin&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama