Rezultate te kerkimit per termin: +Kategorise +Superiore

Meta: total 536 / total_found 536 / time 0.000 / keyword[0] kategorise / docs[0] 1348 / hits[0] 1724 / keyword[1] superiore / docs[1] 6015 / hits[1] 8676 /
FSHF shtyn me nje jave nisjen e Kategorise Superiore shkak temperaturat e uleta
  • 2017-01-16

FSHF shtyn me nje jave nisjen e Kategorise Superiore shkak temperaturat e uleta

p styletext-align justifyTemperaturat e ulta kane detyruar Federaten Shqiptare te Futbollit te shtyje me nje jave nisjen e fazes se 3-te te Superliges Vendimi eshte marre pas konsultimit me drejtuesit e te gjitha klubeve ne kete Kategoribrbr p styletext-align justifyJa cfare thuhet ne njoftimin e FS

Iken Ilir Daja rikthehet Mirel Josa trajneri i ri i Tiranes
  • 2016-11-03

Iken Ilir Daja rikthehet Mirel Josa trajneri i ri i Tiranes

Edhe pse mori vetem nje humbje ne perfundim te fazes se pare te kampionatit te kategorise superiore trajneri Ilir Daja nuk do te jete me trajner i Tiranesbr br Presidenti i klubit te Tiranes Refik Halili ka vendosur te nderprese kontraten me Dajen dhe ne vend te tij do te jete Mirel Josabr br Tr

Surprizat e javes se 8-te te kampionatit te Kategorise Superiore
  • 2016-10-24

Surprizat e javes se 8-te te kampionatit te Kategorise Superiore

Tirana nuk ka mundur te ruaje serine e rezultateve pozitive teksa eshte mundur 2-1 nga Luftetari ne ndeshjen e javes se 8-te te kategorise superiorebr br Pas asaj ndeshje te bukur te shfaqur ndaj Skenderbeut te dielen kunder Luftetarit shfaqet ne fushe nje Tirane pa grinte me nje sulm qe nuk eshte

No Pic available
  • 2016-07-07

Vendosen datat dhe strukturat e kampionateve shqiptare

Federata Shqiptare e Futbollit ne faqen e saj zyrtare ne internet  ka njoftuar per miratimin e datave kur fillojne kampionatet shqiptare, si dhe rregullat e reja per kete sezon. Është mbledhur sot paradite, nën drejtimin e Presidentit të FSHF, Armand Duka, Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqipt

10 ekstravagancat shqiptare të pranverës!
  • 2016-05-06

10 ekstravagancat shqiptare të pranverës!

Nga Bledi Mane-Public Enemy fb.com/bledi.mane instagram.com/bledimane Te lodhen lajmet bajate? Te bezdisi baxhelleria politike? Te trembi krimi pa identitet? Te tjetersoi fukarralleku permanent?… Me kushto pak kohe te ta ndryshoj melodine monotone te rutines ditore. Me kushto pak kohe te te

Ska fitues ne derbi Skenderbeu e Partizani ndahen ne paqe
  • 2016-03-15

Ska fitues ne derbi Skenderbeu e Partizani ndahen ne paqe

As Partizani e as Skenderbeu nuk munden dot te fitojne sfiden me te rendesishme te javes se 26 te Kategorise Superiore Perballja mes tyre e zhvilluar ne Qemal Stafa perfundoi ne barazimin 1-1 ne nje ndeshje ku u pa gjithcka golat tensioni kartoni i kuq si dhe nje penallti e humburbr br Partizani u

Derbi i Tiranës, kur spektaktlin e bëjnë tifozët në stadium (FOTO)
  • 2016-03-04

Derbi i Tiranës, kur spektaktlin e bëjnë tifozët në stadium (FOTO)

Tirana duhet të presë ende për të shijuar fitoren që i mungon prej kohësh në derbin ndaj Partizanit. Bardheblutë e Ilir Dajës janë mundur sërish 2-0 nga Partizani në "Qemal Stafa", takim i vlefshëm për javën e 24-ët të Kategorise Superiore. Ja disa nga momentet e derbit të kryeqyt