Rezultate te kerkimit per termin: +Kategorit

Meta: total 1000 / total_found 4870 / time 0.002 / keyword[0] kategorit / docs[0] 4870 / hits[0] 6402 /
A mund ta nxjerrim Kodrën nga kuadri i një tabloje?
  • 2017-06-23

A mund ta nxjerrim Kodrën nga kuadri i një tabloje?

(Apo një pyetje adresuar kuratorëve të artit) Luan Rama Kodra ka vite që ka vdekur. Emri dhe arti i tij bënë histori: nga kodra e Ishmit ku u rrit jetim, pastaj përmes detit dhe bohemia e tij si artist në Itali. Shqipëri-Itali-Europë Përveç disa studimeve të pakta mbi veprën e tij, pad

Ze Maria vjen në Shqipëri: Ja pse pranova të drejtoj Tiranën
  • 2017-06-17

Ze Maria vjen në Shqipëri: Ja pse pranova të drejtoj Tiranën

Trajneri që me shumë gjasa do të drejtojë Tiranën në sezonin e ri, braziliani Ze Maria, mbërriti në Tiranë për të diskutuar detajet e fundit me drejtuesit e klubit bardheblu. 43-vjeçari shkeli për herë të parë në tokën shqiptare pasi zbriti në avioni i linjës Romë-Tiranë, duke

No Pic available
  • 2017-06-16

Nis shqyrtimi i dosjeve, mbi 2200 aplikime për kreditë e buta në Tiranë

Bashkia e Tiranës ka nisur procesin e shqyrtimit të mbi 2200 dosjeve për kredi të butë. Drejtorja e përgjithshme e Shërbimit Social në Bashkinë e Tiranës, Anisa Ruseti, bën të ditur se nëse plotësojnë kriteret, 1000 përfituesit do të shpallen të gjithë brenda muajit qershor. Prio

No Pic available
  • 2017-06-11

Xhepa: Reformat nuk realizuan pritshmëritë, ekonomia kriminale është zgjeruar

Eksperti i ekonomisë, Selami Xhepa, thotë se, pavarësisht reformave në këtë mandat qeverisës, rritja ekonomike mbeti shumë e ngadaltë; cilësia e investimeve publike dhe ndikimi i tyre në rritjen ekonomike është i debatueshëm; papunësia, veçanërisht midis të rinjve, është shumë e

No Pic available
  • 2017-06-08

Paul Haggis fitues i dy çmimeve Oscar i ftuar në PriFest

Paul Haggis, fitues i dy çmimeve Oscar, çmimeve BAFTA dhe Emmy, regjisor, skenarist dhe producent me karrierë 42 vjeçare në industri të filmit, do të vizitojë Kosovën si I ftuar nderi i PriFest Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Prishtinë Prishtina International Film Festival. Ai d

E rrallë/ Në sezonin e ri Kategoria e Parë do të ketë më shumë tituj sesa Superiorja
  • 2017-05-29

E rrallë/ Në sezonin e ri Kategoria e Parë do të ketë më shumë tituj sesa Superiorja

Shqipëria është vendi i çudirave dhe futbolli nuk mund të bëjë përjashtim në këtë aspekt. Ndoshta është unike kjo që do të ndodhë sezonin e ardhshëm në futbollin shqiptar. E besoni apo jo, Kategoria e Parë do të ketë më shumë tituj kampionë sesa Kategoria Superiore. DINAMO-TI

Interi do ta huazojë sërish Rei Manajn
  • 2017-05-27

Interi do ta huazojë sërish Rei Manajn

Rei Manaj nuk do të qëndrojë tek Interi pas përfundimit të huazimit të Pisa në Serinë B. Sulmuesi 20-vjecar shqiptar, i cili ka kontratë me ziklatrit deri në vitin 2020 do të huazohet sërish, për të patur mundësi aktivizimi. Ofertat për të nuk kanë munguar kurrë, që nga ekipet e