Rezultate te kerkimit per termin: +Kathimerini

Meta: total 600 / total_found 600 / time 0.000 / keyword[0] kathimerini / docs[0] 600 / hits[0] 923 /
Greqi, sulmohet barbarisht i burgosuri shqiptar në Koridhalos
  • 2019-04-11

Greqi, sulmohet barbarisht i burgosuri shqiptar në Koridhalos

Një tjetër shqiptar ka mbetur i plagosur sot në burgun e Koridhalos në Greqi, duke shënuar një tjetër incident të rëndë në këtë burg, i njohur për vrasjet e shumta të shqiptarëve. Mediat greke shkruajnë se incidenti ka ndodhur sot në mëngjes në krahun D, të burgut dhe i plagosur

Policia greke tërheq zvarrë emigrantët, përleshje në Selanik
  • 2019-04-05

Policia greke tërheq zvarrë emigrantët, përleshje në Selanik

Policia greke tërhoqi zvarrë qindra emigrantë që u mblodhën pranë qytetit të Selanikut, me shpresën për të hyrë në Maqedoninë e Veriut. Përleshjet shpërthyen në Diavata, kamp emigrantësh pas thashethemeve në mediat sociale se kufiri për emigrantë do të hapet. Gazeta greke Kathi

Eskorta në Athinë, 130 euro ora. Goditet rrjeti, ja si rekrutoheshin shqiptaret
  • 2019-03-19

Eskorta në Athinë, 130 euro ora. Goditet rrjeti, ja si rekrutoheshin shqiptaret

Një rrjet prostitucioni që shfrytëzonte vajza të moshës 20-vjeccare, kryesisht si eskortë në kryeqytetin grek Athinë, është shkatërruar nga policia helene. Në pranga kanë përfunduar 14 persona. Të gjithë ishin angazhuar në rekrutimin e vajzave të reja në bare dhe klube nate në pj

17 goditje me thikë, shqiptari në burgun grek u vra nga një bashkëkombës
  • 2019-01-15

17 goditje me thikë, shqiptari në burgun grek u vra nga një bashkëkombës

Vrasja e shqiptarit Albert Bako në burgun e famshëm të Athinës, Koridhalos, duket se po shkon drejt zbardhjes nga policia helene, pasi janë identifikuar dy personat që i morën jetën 36-vjeçarit. Kathimerini raporton se vrasja e Bakos ka për protagonist një 33 vjeçar shqiptar dhe një sh

KOHË E AKULLT MES MOSKËS DHE ATHINËS
  • 2018-08-06

KOHË E AKULLT MES MOSKËS DHE ATHINËS

Skandal diplomatik në Mesdhe? Ndikim i agjentëve rusë në politikën e jashtme greke? Ajo që tingëllon si pjesë e fantazisë së James Bond-it është në të vërtetë elementi i fundit i një krize të thellë midis Athinës dhe Moskës. Para pak kohësh u bë e ditur se punonjës të Ambasa

Kathimerini: 184 kriminelë shqiptarë fshihen në vendlindje
  • 2018-05-06

Kathimerini: 184 kriminelë shqiptarë fshihen në vendlindje

Në kohën që ministri i Brendshëm shqiptar deklaron se policia shqiptare ka dijeni për bandat dhe organizatat kriminale që operojnë në vendin tonë,por ende nuk është vepruar pasi ndaj tyre ka vetëm indicie dhe jo prova të forta, çështja e kriminalitetit shqiptar është kthyer në prob

Vrasja e Kasmit, Kathimerini: E urdhëruar nga burgjet greke
  • 2018-02-06

Vrasja e Kasmit, Kathimerini: E urdhëruar nga burgjet greke

Vrasja e 40-vjeçarit Devi Kasmi duket se është urdhëruar nga burgjet greke, siç njofton e përditshmja prestigjioze greke, Kathimerini, e cila iu referohet zyrtarëve të lartë të policisë greke që po ndjekin çështjen me shumë interes. Megjithëse nuk jepen hollësi të shumta, sipas tyr