Rezultate te kerkimit per termin: +Katovica +Shqiptare

Meta: total 27 / total_found 27 / time 0.000 / keyword[0] katovica / docs[0] 57 / hits[0] 109 / keyword[1] shqiptare / docs[1] 232587 / hits[1] 457045 /
No Pic available
  • 2017-03-09

Nga Artan Fuga / Shaban Murati një limon i shtrydhur fort!

Edhe dy fjalë të fundit për delirimet e Shaban Muratit dhe një sqarim njëherë e mirë për të gjithë Nga Artan Fuga Një farë Shaban Murati nga muri i facebookut të tij ka hedhur delirin se meqë unë jam kritik i qeverisë dhe jam dakord me kauzën e opozitës për zgjedhje të lira, ndë

Artan Fuga i kthehet sërish Shaban Muratit: Je limon i shtrydhur. Ja çfarë marrëdhëniesh kam unë me nipin tim Endri Fuga
  • 2017-03-08

Artan Fuga i kthehet sërish Shaban Muratit: Je limon i shtrydhur. Ja çfarë marrëdhëniesh kam unë me nipin tim Endri Fuga

Nga Artan Fuga Një farë Shaban Murati nga muri i facebookut të tij ka hedhur delirin se meqë unë jam kritik i qeverisë dhe jam dakord me kauzën e opozitës për zgjedhje të lira, ndërsa nipi im, Endri Fuga, punon pranë qeverisë, kjo provon sipas tij se në këtë rast kemi Katovicën

Rrëfehet vajza e Ramiz Alisë: Ju tregoj babain tim. Marrëdhëniet me Enverin, pse si pranoi kurrë kritikat dhe Katovica
  • 2016-10-07

Rrëfehet vajza e Ramiz Alisë: Ju tregoj babain tim. Marrëdhëniet me Enverin, pse si pranoi kurrë kritikat dhe Katovica

Në pesë vjetorin e vdekjes së ish-presidentit Ramiz Alia, figurës kyç të tranzicionit demokratik të vendit 25 vjet më parë, nga komunizmi në sistemin pluralist, Zana Haxhimusaj (Alia), rrëfehet në një intervistë për Javanews. Ajo rrëfen Ramizin, si baba e udhëheqës, marrëdhëni

Berishës i ka hyrë frika në palcë, kërkon një 97-të të dytë për të shpëtuar nga ndëshkimi për krimet që ka bërë
  • 2016-02-08

Berishës i ka hyrë frika në palcë, kërkon një 97-të të dytë për të shpëtuar nga ndëshkimi për krimet që ka bërë

Nga Luljeta Progni (Vijon nga dje) Në pjesën e dytë të intervistës dhënë për TemA TV, profesori socialist flet mbi Katovicën, reformën në drejtësi dhe frikën e Sali Berishës. Ai thotë se Berisha është i tremburi i madh i kësaj reforme, dhe për këtë kërkon të destabilizojë

No Pic available
  • 2014-03-24

Servet Pëllumbi: Ja çmë tha Ramiz Alia për Katovicën në vitin 2006

Pak ditë më parë, profesor Servet Pëllumbi nxori në treg librin e tij më të ri Etikokracia. Në libër ai flet për Katovicën. Me interes teorik dhe praktik do të ishte, bie fjala, së pari analiza se deri ku shkon strategjia e Katovicës dhe si ka vepruar, apo është ende duke vepruar

No Pic available
  • 2014-01-28

Një “Ditar” i qytetit tim… ndalet në nr. 735

28-01-2014 / Nga Prof. As. Dr. Astrit Bishqemi SSSAASS- Shënime për gazetarin Tomor Jolldashi, organin “Elbasani” dhe publicistikën elbasanase ndër vite -1.Gazeta e pavarur e rajonit të prefekturës, që mban edhe emrin e qytetit tonë, “E

Shtet ligjor për vete dhe bonusi BE
  • 2013-12-29

Shtet ligjor për vete dhe bonusi BE

Nga Artan Xh. Duka   Shtyrja e vendimmarrjes rreth statusit kandidat prej BE nuk mund të mos pezmatojë. Nga 1990, 2023 hipotetik i pranimit, plus ca vite deri në integrim real (sikurse rumunët e bullgarët), i bie 35-40 vjet mollë e ndaluar por që nuk mund ti faturohen më monizmit si