Rezultate te kerkimit per termin: +Kaukazit

Total: 622
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.444Z

Emiri i Kaukazit paralajmeron Rusine

Lideri i grupit ekstremist islamik të Kaukazit Verior, që mori përsipër sulmin kamikaz me bombë në aeroportin e Moskës, paralajmëroi Rusinë për një vit të përgjakshëm. Doku Umarov, i vetëquajturi “Emir i Ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.442Z

“Emiri i Kaukazit” paralajmëron Rusinë

Lideri i grupit ekstremist islamik të Kaukazit Verior, që mori përsipër sulmin kamikaz me bombë në aeroportin e Moskës, paralajmëroi Rusinë për një vit të përgjakshëm. Doku Umarov, i vetëquajturi “Emir i Kaukazit t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.918Z

Tetë të vrarë në rajonin e Kaukazit

Pesë militantë të dyshuar dhe dy zyrtarë te policise janë vrarë gjatë përleshjes së armatosur në rajonin e Kaukazit. Përplasja e sotme erdhi pas dy shpërthimeve të mbrëmshme në Dagestan, nga të cilat humbën jet&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.520Z

Rusi, vritet lideri i Emiratit të Kaukazit

Autoritetet ruse kanë thënë se 5 persona që dyshohet se ishin militantë janë vrarë nga forcat e sigurisë në krahinën e Kaukazit verior të Dagestanit. Disa media ruse kanë raportuar se mes viktimave është të Aliaskhab Kebekov, lideri i Emiratit të Kaukazit, grupi kryesor i kryengritë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.540Z

Vriten tre turistë në rajonin e Kaukazit

Tre persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë janë plagosur në rajonin e Kaukazit Verior. Autoritetet e rendit bënë të ditur se turistët u qëlluan për vdekje gjatë rrugës për në qendrën turistike Baksan. Në m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.833Z

Ka vdekur Bin Ladeni i Kaukazit

Një faqe islamiste ka njoftuar të martën për vdekjen e Doku Umarovit, lideri i rebelimit të armatosur në Kaukaz dhe armiku numër një i Rusisë. Lajmin e ka dhënë faqja kavkazcenter.com, e cila citon Komandën e Emiratit të Kaukazit, e cila nuk jep hollësi të tjera. Në të kaluarën, Do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.570Z

Dagestan ruset vrasin liderin e emiratit te kaukazit

0 brbr brbrKreu i grupimit ekstremist islamik Emirati i Kaukazit u vra nga forcat ruse te sigurise gjate nje aksioni ne Dagestanbrbr brbrAliaskab Kebekov ishte mes 5 personave te vrare ne kete operacionbrbr brbrGrupimi synon krijimin e nje shteti te pavarur islamik ne rajon dhe eshte pergjegjes per

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama