Rezultate te kerkimit per termin: +Kauza

Total: 2001
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:30.050Z

Kauza e Ben Blushit

Nga Behar Gjoka* Deputeti Ben Blushi, po mbron disa ide, që nuk janë të zyrtarëve të lartë të partisë dhe kjo e bën të vështirë për të, që t'i bëjë fituese ato ide. Gjoka shkruan se Blushi mund të bëhet një maratonomak Skena politike e fillimvitit 2016, vazhdon të ketë në qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.784Z

Kodheli: “Kauza që mbrohet nga opozita është e gjithkujt”

Autori i Lajmit: Redaksia Dputetja Mimi Kodheli përsëriti vazhdimin e grevës dhe protestës, pasi kauza që mbrohet sot nga opozita, është kauza e gjithkujt që i është shkelur e drejta nga pushteti. "Kauza jonë sublime është kauza e të drejtës, kauza jonë është kauza e lirisë, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.486Z

Meksi: Kauza e opozitës, Shqipëria evropiane

Deputetja socialiste Ermelinda Meksi ka theksuar se kauza e opozitës është Shqipëria Evropiane. Duke folur në protestën e sotme të opozitës, Meksi ka deklaruar se po mbrohet kauza e votës së lirë. “Sot të gjithë kërkojmë që Shqipëria të jetë si gjithë Evropa. Ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.935Z

KAUZA TË TRADHTUARA

Dorian KoçiDORIAN KOÇI Një nga dilemat kryesore në demokracitë në zhvillim për sa i përket funksionimit të një prej mekanizmave kryesorë të saj, rolit të grupimeve dhe partive politike është nëse çdo kauzë e qytetarëve mund të kthehet në kauzë politike dhe anasjelltas. Për tiu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.857Z

Karaxhiç: “Kauza serbe, e drejtë”

Radovan Karaxhiç, ish-lideri i serbëve të Bosnjës, u paraqit dje pas shumë shtyrjesh në seancën e tij në Hagë, për t’u mbrojtur mbi akuzat për gjenocid, krime lufte dhe kundër njerëzimit. Në luftën e Bosnjës, 1992-95 u vranë 100.000 morti dhe u përzunë 2,2 milionë të tjer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.568Z

KAUZA ISHTE E DREJTË

JAKUP KRASNIQI Po aq sa ishte e drejtë, kauza e popullit shqiptar në vitin 1913, kur Konferenca e Ambasadorëve në Londër la jashtë kufirit të Shqipërisë më shumë se gjysmën e trojeve shqiptare, po, sa atëherë edhe sot, kauza e gjithë shqiptarëve, pos atyre që i kanë zaptuar institu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.197Z

Kauza çame bashkon krerët e politikës

Idrizi: Ajo në vazhdim qoftë orë e mirë, shqiptarët dinë të jenë bashkë për kauza të rëndësishme Java Çame – Java Çame nisi dy ditë më parë në Prishtinë, e çelur nga kreu i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Sot do të vijojë me promovimin e librit Epiri i Jugut,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama