Rezultate te kerkimit per termin: +Kavajs

Total: 94
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.926Z

Ja ku gënjen Drejtori për mungesën e ujit të pijshëm

T gjith fshatrat turistike, hotelet apo objektet e tjera t shrbimit n zonen bregdetare t Golem-Qerretit, prej disa ditsh po vuajn mungesn totale t ujit t pijshm. N nj intervist dhn dje pr Televizionin Klan, Drejtori i Ujsjellsit t Kavajes, Hysni Shamata, tha se shkak pr mungesn e ujit n pjesn m t ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.466Z

EDI RAMA NISET DREJT KAVAJS

Kreu socialist Edi Rama anuloi takimin e tij me gazetaret pasditen e sotme per tu nisur drejt Kavajes. Sipas burimeve nga selia roze konferenca e ores 1930 eshte anuluar pasi kryetari socialist Edi Rama u nis drejt baneses se Elvis Rroshit per te mesuar me teper rreth ngjarjes se rende.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.971Z

Kosova blen gjysmat e lokaleve durrsake

Bashkia: Mbi 50 për qind në pronësi të shqiptarëve nga Kosova Shqiptart e Kosovs prej disa muajsh, kan nisur blerjen e hoteleve dhe restoranteve n zonn e plazhit, por edhe n Golem dhe Shkmbin e Kavajs. Sipas statistikave t Bashkis s Durrsit, rezulton se “hotelet dhe res

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.329Z

Bilanc tragjik i aksidenteve. 2 të vdekur në Kavajë dhe një në Rrogozhinë

24 vjecari Y. Sofija ka gjetur vdekjen si pasoj e prplasjes ndrmjet dy automjeteve me targa t huaja pran qytetit t Kavajs. Si pasoj e ktij aksidenti jan plagosur edhe 5 t rinj t tjer, njri prej t cilve ka gjetur vdekjen m pas n spitalin e qytetit t Durrsit. T dy automjetet kan qen duke udhtuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.197Z

Plazh, ndërpriten shkarkimet e ujërave të zeza

“Asnj lokal, hotel apo subjekt tjetr nuk do t ket mundsi t derdh ujrat e zeza n det”, - ka deklaruar pr “standard” kreu i shrbimit t Inspektoratit t Mjedisit, Hajrulla Paturri. Ish-deputeti i Kuvendit ka marr detyrn nga Ministria e Mjedisit dhe ka nisur me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.265Z

Shfrytëzonin vajzat e reja për turistë të huaj, pranga tutorëve

Operacioni Mes t arrestuarve, edhe pronari i nj hoteli. Shpallet n krkim nj 20-vjeare Tre persona kan prfunduar n prangat e policis kryeqytetase pasi akuzohen pr shfrytzimin e disa vajzave pr prostitucion me turistt n zonn e plazhit n Golem, por edhe n Tiran. Policia ka njoftuar se gjat orve t vona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.943Z

Pastrimi i Kavajës, gjobitet firma për mospërpunim mbetjesh

Kavaj, Golem, Mali i Robit, priten tubacionet e ujrave t zeza n det. Durrs, ndrpritet puna e gurores s palicencuar Agjencia Rajonale e Mjedisit, n bashkpunim me degn e Durrsit, kan zhvilluar nj aksion t prbashkt pr montimin e tubacioneve t ujrave t zeza q derdhen n det. Aksioni ka prfshir zonn nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama