Rezultate te kerkimit per termin: +Kavajasit

Meta: total 841 / total_found 841 / time 0.000 / keyword[0] kavajasit / docs[0] 841 / hits[0] 1069 /
Memolla: Grumbullimi në Kombëtare, një ëndërr e bërë realitet
  • 2017-08-27

Memolla: Grumbullimi në Kombëtare, një ëndërr e bërë realitet

Hysen Memolla është një prej emrave të rinj në listën e trajnerit Christian Panucci për sfidat me Lichtensteinin dhe Maqedoninë. 25 vjecari, ka patur një ngjitje të jashtëzakonshme në karrierën e tij vitet e fundit, teksa nga një ekip pa emër si Martina Franca e gjeti veten shumë shp

Ankimimi për Kavajën, anulohet mbledhja e KQZ-së
  • 2017-06-29

Ankimimi për Kavajën, anulohet mbledhja e KQZ-së

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve anuloi mbledhjen ku do të shqyrtohej ankimimi për votat për kryetarin e Bashkisë në Kavajë. Anulimi i mbledhjes u bë pasi fletët e hedhura gabim u numëruan nga KZAZ-ja në këtë qytet dhe nga rezultati i tyre nuk ka ndryshim të fituesit. Nga numërimi i vota

Basha: Rama fushatë me barsoleta, i ka ngelur vetëm të bëjë vertikalen
  • 2017-06-03

Basha: Rama fushatë me barsoleta, i ka ngelur vetëm të bëjë vertikalen

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha çeli sot fushatën elektorale në Kavajë, ku premtoi se pas 4 vjetësh shtrëngimi ekonomik dhe varfërie të paparë banorët e atij që e cilësoi si zemra e lirisë dhe demokracisë do të marrin në dorë fatin e tyre. Duke risjellë në kujtesë vendi

Basha: Fituam Kavajën, gati beteja për Shqipërinë. Spranojmë ultimatume
  • 2017-05-05

Basha: Fituam Kavajën, gati beteja për Shqipërinë. Spranojmë ultimatume

Kreu i Partisë Demokratike mes entuziazmit të protestueseve të PD në çadrën e instaluar para kryeministrisë, e cilësoi vendimin e kryeministrit Edi Rama për tu tërhequr nga zgjedhjet në Kavajë, si fitoren e parë të republikës së re që sipas tij tani është gati të nisë betejën p

No Pic available
  • 2017-05-03

Basha: Nuk do rrimë duarkryq, të dielën çlirojmë Kavajën

Pas takimit me Ramën sot në Presidencë, Basha tha se pa një zgjidhje politike nuk do të ketë zgjedhje. Nga çadra e lirisë, Basha tha se Rama u tërhoq nga oferta e tij e para një javë, ndërsa theksoi se nuk do të bojkotojnë, pasi nuk mund të rrinë duarkryq. Basha përsëriti vendosmë

No Pic available
  • 2017-04-27

Basha: Njeriut që i ngriti dosje konspiracioni Rama e bën President

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha nga çadra e protestës se Edi Rama njeriun që e akuzoi dhe tentoi ta fuste në burg, sot e bën President të rilindjes së falimentuar siç tha ai. Basha: Për hir të pazarit politik, që këta kanë bërë tash 4 vite në kurriz të shqiptarëve si p

Basha: Rama u detyrua të shpallë president rivalin e tij
  • 2017-04-27

Basha: Rama u detyrua të shpallë president rivalin e tij

Kryedemokrati Lulzim Basha në fjalën e tij të radhës para mbështetësve të PD në çadër, u shpreh se Edi Rama dëshmoi sot më shumë se kurrë dëshpërimin e tij para të rinjve të Kavajës, të cilët sipas Bashës i kishte marrë me zor për të mbushur sheshin. Sipas Bashës, Rama ësh