Rezultate te kerkimit per termin: +Kavajes

Meta: total 1000 / total_found 1845 / time 0.001 / keyword[0] kavajes / docs[0] 1845 / hits[0] 2799 /
Artan Hoxha: Kush janë tre deputetët kriminelë që do iu hiqet mandate (kanë ndryshuar edhe emrat, sot përdorin identitet tjetër në Kuvend)
  • 2017-01-20

Artan Hoxha: Kush janë tre deputetët kriminelë që do iu hiqet mandate (kanë ndryshuar edhe emrat, sot përdorin identitet tjetër në Kuvend)

Nga Artan Hoxha Prokuroria ka vendosur ta ngreje steken!!! E di qe do me kerkoni emrat, por puna eshte se emrat e tyre nuk ka guxuar askush ti permend publikisht deri tani, nga kryeministri, kryetari i kuvendit, perfaqesite e huaja diplomatike, agjensite e zbatimit te ligjit e deri te “qyt

Nishani ngatërron Dekriminalizimin me Vetting-un: Shqipëria ftesë të kushtëzuar për negociatat me BE (harron votën anti-integrim të PD)
  • 2017-01-19

Nishani ngatërron Dekriminalizimin me Vetting-un: Shqipëria ftesë të kushtëzuar për negociatat me BE (harron votën anti-integrim të PD)

Presidenti, Bujar Nishani, në takimin me trupin diplomatik të akredituar në Tiranë, ka vlerësuar hapat e hedhur për Reformën në Drejtësi, por nga ana tjetër ka nënvizuar faktin se ftesa për hapjen e negociatave ka qenë e kushtëzuar me zbatimin e ligjit për dekriminalizimin dhe 4 p

No Pic available
  • 2017-01-06

Moti i keq lë në errësirë vendin, ja zonat pa energji elektrike

Krahas të ftohtit vendi po vuan edhe mungesën e energjisë si pasojë e defekteve dhe dëmtimit të rrjetit shpërndarës nga moti i keq. OSHEE informon se aktualisht zonat pa energji elektrike janë: Rajoni Tiranë: Tufine, Paskuqan, Babru si dhe pjeserisht Dajt, Zall Bastar , zona prane Pallatev

No Pic available
  • 2016-12-30

Rama shkarkon Elvis Roshin

Qeveria ka shkarkuar diten e sotme Elvis Roshin nga kreu i Bashkise se Kavajes, pas heqjes se mandatit te tij nga KQZ-ja, pasi e kapte ligji i Dekriminalizimit. Mesohet se Qeveria e ka shkarkuar me vendim qarkullues kreun e Bashkise se Kavajes. Megjithate, edhe pas shkarkimit Roshi mbetet ne detyre.

KQZ i heq mandatin Elvis Roshit, Selamit dhe Tahirit
  • 2016-12-29

KQZ i heq mandatin Elvis Roshit, Selamit dhe Tahirit

Dy deputetëve të parlamentit të Shqipërisë u hiqet mandati pasi nuk kanë deklaruar dënimet që kanë marrë jashtë vendit. Ata janë Dashamir Tahiri i zgjedhur i PDU dhe pjesë e PD si dhe Shkëlqim Selami i LSI-së. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve votoi unanimisht për heqjen e mandatit

FOTOT/ Vila luksoze e Albana Vokshit në Qerret dhe e vërteta e akuzave për konçensionin e laboratorëve
  • 2016-12-17

FOTOT/ Vila luksoze e Albana Vokshit në Qerret dhe e vërteta e akuzave për konçensionin e laboratorëve

Prej ditësh tashmë Partia Demokratike më në krye deputeten Albana Vokshi sulmon me tone të ashpra konçensionin e laboratorëve, duke e cilësuar këtë si një aferë klienteliste të qeverisë. Në media, deputetja Vokshi nuk lë rast pa akuzuar Partneritetin Publik Privat (PPP) dhe konç

Kavaje vret kusheririn per nje lis
  • 2016-12-06

Kavaje vret kusheririn per nje lis

var fbShare url httpvizionplusalkavaje-vret-kusheririn-per-nje-lissize smallbrbrNje person ka humbur jeten pas nje konflikti te ndodhur mengjesin e te martes ne fshatin Cikallesh te Kavajes Viktima eshte Fatmir elhaka ndersa autori Qamil elhaka Ky i fundit eshte vene ne pranga pak ore pas vrasjes B