Rezultate te kerkimit per termin: +Kavala

Meta: total 59 / total_found 59 / time 0.000 / keyword[0] kavala / docs[0] 59 / hits[0] 75 /
Ndodhi gabimisht, autori pranon vrasjen e shqiptarit në Greqi
  • 2018-12-06

Ndodhi gabimisht, autori pranon vrasjen e shqiptarit në Greqi

Të tjera detaje dalin në lidhje me vrasjen me armë zjarri të 18-vjeçarit shqiptar në Greqi. Autori i dyshuar i krimit pretendon se e ka qëlluar aksidentalisht viktimës. Paraprakisht thuhet se autori i vrasjes së shqiptarit Marios Isak nga Leskoviku është një bashkëmoshatar shqiptar, i c

Vrasjet e shqiptarëve në Greqi, Athina i përgjigjet Tiranës!
  • 2018-12-06

Vrasjet e shqiptarëve në Greqi, Athina i përgjigjet Tiranës!

Qeveria greke i ka kthyer përgjigje Ministrisë së Jashtme shqiptare, në lidhje me vrasjet e fundit të disa shtetasve shqiptarë, ku u kërkua një zbardhje e plotë dhe hetim sa më i shpejtë i këtyre ngjarjeve. Pas reagimit të Ministrisë së Jashtme të Shqipërisë, për vrasjen e një t

18-vjeçari shqiptar ekzekutohet me armë në Kavala të Greqisë (EMRI & FOTO)
  • 2018-12-05

18-vjeçari shqiptar ekzekutohet me armë në Kavala të Greqisë (EMRI & FOTO)

Viktima Marios Isa Pas ngjarjes së ndodhur në Korfuz, ku një ekstremist i Agimit Artë ekzekutoi me armë një 63-vjeçar shqiptar, një tjetër bashkëkombës është ekzekutuar në Greqi. Këtë herë fundi ka qenë tragjik për 18-vjeçarin, Marios Isa nga Leskoviku, që banonte në Kavala. M

Ndodhi gabimisht, autori pranon vrasjen e shqiptarit
  • 2018-12-05

Ndodhi gabimisht, autori pranon vrasjen e shqiptarit

Të tjera detaje dalin në lidhje me vrasjen me armë zjarri të 18-vjeçarit shqiptar në Greqi. Autori i dyshuar i krimit pretendon se e ka qëlluar aksidentalisht viktimës. Paraprakisht thuhet se autori i vrasjes së shqiptarit Marios Isak nga Leskoviku është një bashkëmoshatar shqiptar, i c

7 shqiptarë të vrarë në Greqi, Berisha: OKB dhe BE të hetojnë vrasjet raciste
  • 2018-12-05

7 shqiptarë të vrarë në Greqi, Berisha: OKB dhe BE të hetojnë vrasjet raciste

Seria e vrasjeve të emigrantëve shqiptarë që po ndodh në Greqi, pas eleminimit të minoritarit Kostandinos Kaçifas nga forcat RENEA në Bularat, është kthyer në fenomen shqetësues, pasi viktima e fundit ishte një 18-vjeçar në Kavala. Për këto ngjarje të rënda ka reaguar ashpër ish-

RENDITJA/ 100 kompanitë shqiptare me fitime më të larta
  • 2017-12-24

RENDITJA/ 100 kompanitë shqiptare me fitime më të larta

Cilat janë 100 sipërmarrjet me fitime më të larta në vend për vitin 2016. Sektorët që fitojnë më shumë dhe ata që vuajnë për tu kënaqur me pak. Nga Ornela Liperi Të bësh biznes dhe të fitosh në biznes në Shqipëri, në shumicën e rasteve, duket se është më mirë të kesh fat,

200 VIP-at e 2016-s: Cilat janë sipërmarrjet më të mëdha në Shqipëri
  • 2017-10-01

200 VIP-at e 2016-s: Cilat janë sipërmarrjet më të mëdha në Shqipëri

  Cilat janë sipërmarrjet më të mëdha në vend dhe grupet sipas qarkullimit vjetor për vitin 2016. Si ka ndryshuar renditja në dekadën e fundit. Hyrjet dhe daljet e mëdha në vite dhe moda e fundit e kompanive që, aktivitetin e vetëm, kanë faturimet. Si po kthehet gradualisht Shqip