Rezultate te kerkimit per termin: +Kazazi

Meta: total 449 / total_found 449 / time 0.000 / keyword[0] kazazi / docs[0] 449 / hits[0] 814 /
Mbi 1 mijë kërkesa për ndihmë në Urgjencë, ska të lënduar nga fishekzjarret
  • 2019-01-01

Mbi 1 mijë kërkesa për ndihmë në Urgjencë, ska të lënduar nga fishekzjarret

Gjatë natës së ndërrimit të viteve, Qendra Kombëtare e Urgjencave Mjekësore u përball me një fluks telefonatash nga qytetarët që kërkonin ndihmë. Gjatë natës së vitit të ri kemi patur mbi 1200 telefonata nga qytetarët, kryesisht për probleme të intoksikimit etilik, ku nga këto j

Festat, Veliaj shpërndan dhurata për fëmijët me aftësi të kufizuara dhe romë
  • 2018-12-24

Festat, Veliaj shpërndan dhurata për fëmijët me aftësi të kufizuara dhe romë

Festat e fundvitit dhe atmosfera e gëzueshme që ato ofrojnë kanë trokitur edhe për fëmijët me aftësi të kufizuara të institutit “Ramazan Kabashi”, për fëmijët rom dhe ata që vijnë nga familjet në nevojë. Nën ritmet e muzikës, lojës së aktorëve të cirkut dhe humori

No Pic available
  • 2018-09-26

Si u burgos tirazhi i librit të parë shqip

Studimi i Mesharit të Gjon Buzukut, i porositur nga Instituti i Shkencave, i kushtoi Eqrem Çabejt 10 vite punë (1957-1967) dhe gjithashtu mjaft para nga buxheti shtetëror, pasi shtypja e tij cilësore u porosit në Rumani. Libri doli nga shtypshkronja në 1967, vit ky nismëtar i revolucionit ku

Nis puna për gjetjen e rreth 6.000 mijë të zhdukurve të komunizmit
  • 2018-07-18

Nis puna për gjetjen e rreth 6.000 mijë të zhdukurve të komunizmit

Qeveria Shqiptare dhe Komisioni Ndërkombëtar për Personat e Zhdukur kanë nënshkruar një marrëveshje për identifikimin e gjetjen e të zhdukurve gjatë diktaturës. Genta Sula, Kryetare e Autoritetit për Informim mbi Dokumentet e ish Sigurimit të Shtetit e quajti këtë angazhim institucion

Do blinte shtëpi në Shqipëri, policia amerikane i sekuestron 58 mijë $
  • 2018-06-01

Do blinte shtëpi në Shqipëri, policia amerikane i sekuestron 58 mijë $

Një 64-vjeçar shqiptar ka paditur Rojet Kufitare në SHBA pasi një prej efektivëve i ka marrë gjatë një kontrolli në aeroportin e Ohajo shumën prej 58 mijë dollarësh, teksa ai ishte nisur për të udhëtuar drejt Shqipërisë. Autoritetet pretendojnë se sekuestrimi i parave është bë

Tjetërsuan pronat në Spille, Prokuroria dorëzon dosjen për gjykim
  • 2018-05-05

Tjetërsuan pronat në Spille, Prokuroria dorëzon dosjen për gjykim

Prokuroria Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë, përfundoi dhe dërgoi kërkesën për gjykim në ngarkim të zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve shtetërorë vendorë të dyshuar për përfshirje në tjetërsimin e pronave në bregdetin e Spillesë në Kavajë. Prokuroria kërkoi dërgimin

No Pic available
  • 2018-03-18

Përkeqësohet situata nga përmbytjet, në Shkodër kërkohet gjendja e emergjencës

Bashkia e Shkodrës, pas reshjeve të dendura të shiut gjatë orëve të mbrëmjes, ka përditësuar informacionin, lidhur me situatën e përmbytjeve në këtë zonë. Kështu, sipas Bashkisë deri në orën 09:00 të datës 18 mars 2018, nga inspektimet në terren, rezulton se situata e përmbytj