Rezultate te kerkimit per termin: +Kejdi

Meta: total 405 / total_found 405 / time 0.000 / keyword[0] kejdi / docs[0] 405 / hits[0] 596 /
Si në Gaza, opozita e pret Ramën në Roskovec me djegie gomash (Foto)
  • 2019-03-08

Si në Gaza, opozita e pret Ramën në Roskovec me djegie gomash (Foto)

Dhjetra militantë të Partisë Demokratike kanë bllokuar hyrjen kryesore të Roskovecit pasi kryeministri Edi Rama do të inspektojë investimet e kryera në këtë bashki. Protestuesit u kanë vënë flakën gomave për të mos lejuar kalimin e kryeministrit. Mes protestuesve është edhe ish-d

Sherr Salianji-Maliqi/ Se dua në studio, mblodhi vota për PS, Basha bëri Pazar në Çadër
  • 2019-03-04

Sherr Salianji-Maliqi/ Se dua në studio, mblodhi vota për PS, Basha bëri Pazar në Çadër

Një debat i ashpër shpërtheu në ABC News midis Ervin Salianjit që dogji mandatin e deputetit si përfaqësues i qarkut të Korçës për PD dhe Lefter Maliqit që kandidoi në Berat dhe tashmë po gëzon benefitet e largimit të opozitës nga Parlamenti, duke hyrë si rezervist i opozitës së

Sherri për studentët, Mehmetaj kërcënon ministrin: Do iu heqin zvarrë nga zyra
  • 2019-02-06

Sherri për studentët, Mehmetaj kërcënon ministrin: Do iu heqin zvarrë nga zyra

Ministri i Brendshëm Lleshaj, u përplas me deputeten e LSI-së Kejdi Mehmetaj, të cilës iu drejtua se do ti përgjigjej kur të mbaronte fakultetin. Por Mehmetaj, në debat e sipër, ka kërcënuar Lleshajn, duke i thënë se studentët do ta tërheqin zvarrë nga zyra. Ministri Lleshaj ishte th

Disiplina toleron Kukësin dhe pezullon presidentin e Laçit!
  • 2019-01-30

Disiplina toleron Kukësin dhe pezullon presidentin e Laçit!

Komisioni i Dispilinës i mbledhur këtë të mërkurë për të shqyrtuar episodet e javës së 19-të të Kategorisë Superiore, ka marrë këto vendime, ku bie në sy tolerimi që është i bërë Kukësit për ngjarjet që ndodhën në sfidën ndaj Laçit por edhe pezullimi i presidentit të kur

Protesta e studentëve, LSI: Të enjten mazhoranca ka shansin e fundit
  • 2018-12-18

Protesta e studentëve, LSI: Të enjten mazhoranca ka shansin e fundit

LSI i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama të lërë retorikën dhe të marrë përgjegjësitë duke plotësuar tetë kërkesat jetike të studentëve. Deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj tha se kërkesat e studentëve realizohen vetëm me buxhet dhe çdo aksion tjetër është veçse retorikë

Opozita thyen bojkotin, 4 deputetë të PD dhe 4 të LSI-së në Kuvend
  • 2018-12-13

Opozita thyen bojkotin, 4 deputetë të PD dhe 4 të LSI-së në Kuvend

Kuvendi është mbledhur në seancë plenare, ndërsa para godinës ka nisur protesta e studentëve. Amendamentet e propozuara nga LSI kanë kthyer në Kuvend një pjesë të deputetëve të opozitës pas muaj të tërë bojkot. Në sallë janë deputetët  Petrit Vasili, Luan Rama, Floida Kerpaçi

A po përçahet protesta? Prof. Hanxhari: Pedagogët të mbajnë distancë
  • 2018-12-11

A po përçahet protesta? Prof. Hanxhari: Pedagogët të mbajnë distancë

Profesori Romeo Hanxhari, me të marrë fjalën e tij në studion e Open në TCH ka theksuar se ndoshta prania e pedagogëve të caktuar në protestë mund të ketë nxitur tensione. Duke qenë se ajo është protestë e studentëve, nismën e kanë marrë pikërisht ata, ne si pedagogë duhet të j