Rezultate te kerkimit per termin: +Kembrixhit

Meta: total 472 / total_found 472 / time 0.000 / keyword[0] kembrixhit / docs[0] 472 / hits[0] 601 /
No Pic available
  • 2016-10-10

Princi William: Sëmundjet mendore nuk janë një fjalë e turpshme

  Duka i Kembrixhit, Princi Uilliam, bashkëshortja e tij, Dukesha Catherine si dhe Princi Harry morën pjesë në një aktivitet që kishte për qëllim ndërgjegjësimin e qytetarëve për sëmundjet mendore. Në fjalën e tij, Princi Uilliam, u shpreh se vizitat për komplikacione shëndetso

Fluturojmë në Angli, princi Xhorxh piloton hidroavionin
  • 2016-10-03

Fluturojmë në Angli, princi Xhorxh piloton hidroavionin

Princi Xhorxh i Anglisë duket se ka trashëguar pasionin  e të atit për fluturimin, pasi nuk i ka dhënë jo mundësisë për të marrë drejtimin e hidroavionit me të cilin u larguan nga Kanadaja pas një vizite 8 ditore. Mjaft i sigurtë, ai thirri prindërit e tij:Do fluturojmë në Angli. P

Elegante dhe sharmante si Dukesha Kate |FOTO
  • 2016-09-28

Elegante dhe sharmante si Dukesha Kate |FOTO

Transmetuar më 28.09.2016 - 16:20 Dukesha e Kembrixhit po vazhdon turin një javor në Kanada së bashku me bashkëshortin e saj, Princin Uilliam. Në çdo vizitë që ka kryer ajo jashtë vendit të saj ka rënë në sy jo

No Pic available
  • 2016-09-25

Princi George refuzon ti japë dorën kryeministrit kanadez Trudeau

Princi George u bë protagonist në arritjen e familjes mbretërore angleze në Kanada, duke injoruar kryeministrin Justin Trudeau. Në momentin që kryeministri i zgjat dorën për një high-five siç amerikanët e quajnë, princi as nuk dënjoi ti zgjaste dorën e tij. Politikani kanadez sigurisht

E vërtetuar shkencërisht; fëmijët e marrin inteligjencën nga nëna!
  • 2016-09-18

E vërtetuar shkencërisht; fëmijët e marrin inteligjencën nga nëna!

Njerëzit e zgjuar duhet tua dinë për nder nënave të tyre, sepse sipas një studimi, nënat janë përgjegjëset kryesore për transmetimin e gjeneve të inteligjencës tek fëmijët. Kështu, stereotipat gjinorë që mbijetuan gjatë shekujve ndoshta janë gati të zhduken. Gratë e vetme që d

Pse donte Hitleri të ishte mysliman?
  • 2016-09-13

Pse donte Hitleri të ishte mysliman?

Fati ynë i keq që kemi zgjedhur besimin e gabuar. Kështu iu ankua njëherë Hitleri arkitektit të tij, Albert Speer. Pse duhet të kishim Krishterimin, me butësinë dhe urtësinë e tij?, kishte pyetur ai. Për liderin nazist, Islami ishte besimi i burrave (Männerreligion) i pastër, po as

Llomotitja shtazarake e Sadriut
  • 2016-09-11

Llomotitja shtazarake e Sadriut

Transmetuar me 11092016 - 0746 Nga Edison Ypi Llomotitja shtazarake e Sadriut i la te gjithe pa ment Te medhenj e te vegjel kothere e pasunare te semure e te shendetshem Kishim kujtuar se Shqiperia e sotme eshte vend i dukurive me