Rezultate te kerkimit per termin: +Kenga +Magjike

Meta: total 153 / total_found 153 / time 0.000 / keyword[0] kenga / docs[0] 1088 / hits[0] 1879 / keyword[1] magjike / docs[1] 3450 / hits[1] 4414 /
Pse nuk është kënga ime në listë? Çmimet Kult i përgjigjen Rozana Radit
  • 2017-11-13

Pse nuk është kënga ime në listë? Çmimet Kult i përgjigjen Rozana Radit

  Çmimet Kult rikthehen në edicionin e 13-të, të martën, më 14 nëntor, me shumë artistë të nominuar. Emrat më të spikatur, krijues dhe interpretues, shkrimtarë dhe përkthyes, regjisorë dhe aktorë, këngëtarë dhe muzikantë, balerinë dhe instrumentistë, artistë të

No Pic available
  • 2016-12-19

Arilena Ara, një këngëtare plot talent e stil

E re në muzikë, por mjaft e talentuar dhe me shumë suksese, Arilena Ara njihet edhe për bukurinë e saj. Së fundi ajo ka publikuar këngën Nëntori, këngë kjo që bëri bujë në Kenga Magjike 2016. Arilena në rrjetin social Instagram ka publikuar një fotografi ku shfaqet e veshur me një

Albërije Hadërgjonaj: Alban Ramosaj, artisti më i mirë shqiptar
  • 2016-10-03

Albërije Hadërgjonaj: Alban Ramosaj, artisti më i mirë shqiptar

Alban Ramosaj, i cili vjen nga një familje që muzikën e ka trashëguar brez pas brezi është padyshim një nga këngëtarët më të talentuar shqiptarë. Paraqitja e tij në Kënga Magjike me Aurora, ka mahnitur jo vetëm fansat e tij por edhe tezen e tij, Albërie Hadërgjonaj. Përmes një po

No Pic available
  • 2015-12-22

DITË FESTASH TEK EMIGRANTËT

Tashmë atmosfera e festave të fundvitit ka ditë që ndjehet dhe bëhet më evidente. Për ne emigrantët që punojmë e jetojmë prej vitesh në Itali, kjo atmosferë është diçka e zakonshme. Por në këto radhë nuk do ndalem për atë atmosferë gati magjike që pushton qytetet, edhe ato më

Dorina e Spirit Voice humb motren nga kanceri dhimbje e forte dhe mesazhe te ndjera
  • 2015-12-12

Dorina e Spirit Voice humb motren nga kanceri dhimbje e forte dhe mesazhe te ndjera

Transmetuar me 11122015 - 1913 Kengetarja e njohur Dorina Tiko ish pjese e grupit muzikor Spirit Voice perfshihet nga nje dhimbje e thelle per humbjen e motres se saj Brunilda Nizamibr br Vdekja e motres e ka prekur thelle dhe ajo shkoi kete pasdite te se

Flori Mumajesi flet per here te pare per incidentin Turp apo krenari
  • 2015-12-12

Flori Mumajesi flet per here te pare per incidentin Turp apo krenari

Transmetuar me 11122015 - 1832 PUBLICITET Kengetari i njohur Flori Mumajesi eshte shprehur per here te pare pasditen e sotme mbi incidentin qe ndodhi pas finales se festivalit Kenga Magjike 2015 prane Pallatit te Kongreseve ku

RTSH kopjon Ardit Gjebrene nxjerr paraprakisht kenget e Festivalit te 54-t VIDEO
  • 2015-12-12

RTSH kopjon Ardit Gjebrene nxjerr paraprakisht kenget e Festivalit te 54-t VIDEO

Transmetuar me 11122015 - 1800 PUBLICITET Festivali i 54-t i Kenges ne Radiotelevizionin Shqiptar vjen me nje risi Ashtu si Kenga Magjike qe i publikon me heret kenget edhe ne Festivalin e Kenges ne RTVSH do te nise publikimi