Rezultate te kerkimit per termin: +Kenga

Meta: total 1000 / total_found 1088 / time 0.000 / keyword[0] kenga / docs[0] 1088 / hits[0] 1879 /
Alqi Boshnjaku, 20 vjet pa poetin e dashurisë
  • 2018-02-16

Alqi Boshnjaku, 20 vjet pa poetin e dashurisë

Alqi Boshnjaku, njihet si poeti, që tingullit diti ti japë kuptimin e vërtetë, poet që melodinë e bëri të flasë me gjithë forcën e saj, poeti që në këngën e tij teksti dhe muzika mëshirojnë njëra-tjetrën, në përsosmërinë e tyre, aq sa këta elementë smund ti ndash kurrë nga

No Pic available
  • 2017-11-15

Kastro Ziso replikon me Berishën: Doktor, mos spekullo politikisht

Këngëtari Klevis Bega, i njohur me emrin e artit Kastro Zizo, ka reaguar pas një denoncimi të Sali Berishës, se ai është përjashtuar nga festivali i RTSH-së për arsye politike. Pas shume mesazheve dhe telefonatave po shkruaj nja dy rreshta: Situata e mos pranimit te kenges sime ne festiva

Pse nuk është kënga ime në listë? Çmimet Kult i përgjigjen Rozana Radit
  • 2017-11-13

Pse nuk është kënga ime në listë? Çmimet Kult i përgjigjen Rozana Radit

  Çmimet Kult rikthehen në edicionin e 13-të, të martën, më 14 nëntor, me shumë artistë të nominuar. Emrat më të spikatur, krijues dhe interpretues, shkrimtarë dhe përkthyes, regjisorë dhe aktorë, këngëtarë dhe muzikantë, balerinë dhe instrumentistë, artistë të

No Pic available
  • 2017-09-08

Arrestohet efektivi i FNSH-së

Një efektiv i FNSH-së është arrestuar për akuzën e shkeljes së rregullave të qarkullimit. Riza Kenga, me detyrë trup shërbimi në Komisariatin e Policisë së Ndërhyrjes së Shpejtë në Tiranë, akuzohet se në gjëndje të dehur aksidentoi një person që lëvizte me motor. “Arres

No Pic available
  • 2017-09-08

Polici i dehur në timon përplas këmbësorin, arrestohet 

TIRANE  Një polic është arrestuar pasi  ka aksidentuar një 65-vjeçar në kryeqytet në gjendje të dehur. Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) nëTiranë, në bashkëpunim me Prokurorinë e Tiranës arrestoi në flagrancë punonjësin e policisë inspektor Riza Kenga

Tiranë, efektivi i FNSH-së aksidenton një person
  • 2017-09-08

Tiranë, efektivi i FNSH-së aksidenton një person

Një efektiv i Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë në Tiranë, ka aksidentuar rëndë një person i cili lëvizte me motorr. Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, në bashkëpunim me Prokurorinë e Tiranës arrestoi në flagrancë punonjësin e policisë inspektor Riza Kenga. I arres

Çiljeta Xhilaga merr një mision të ri në karrierën e saj si këngëtare
  • 2017-08-19

Çiljeta Xhilaga merr një mision të ri në karrierën e saj si këngëtare

Së shpejti këngëtarja Çiljeta Xhilaga pritet të sjellë një këngë të re të titulluar Pa ty jetoj. Pas bashkëpunimit padiskutim të suksesshëm me Trimin, edhe ky projekt i ri muzikor do të sillet në bashkëpunim me një tjetër këngëtar, Alores, një artist që jeton në Dani