Rezultate te kerkimit per termin: +Kentaki

Meta: total 183 / total_found 183 / time 0.000 / keyword[0] kentaki / docs[0] 183 / hits[0] 235 /
Kanada, hyjnë në fuqi tarifat e reja për mallrat amerikane
  • 2018-07-01

Kanada, hyjnë në fuqi tarifat e reja për mallrat amerikane

Sot hyjnë të fuqi tarifat e Kanadasë ndaj mallrave amerikane, si reagim ndaj tarifave të reja të administratës së Presidentit Trump për importet kanadeze të çelikut dhe aluminit. Zyra e Kryeministrit Trudeau tha përmes një deklarate se udhëheqësi kanadez, nuk kishte zgjidhje tjetër, p

No Pic available
  • 2018-06-20

Hakmarrja e BE-së, të premten nis aplikimi i tarifave kundër SHBA

Bashkimi Evropian do të nisë vendosjen e tarifave hakmarrëse ndaj eksporteve të SHBA të premten. Lajmin e kanë konfirmuar zyrtarë të lartë të unionit për BBC. Ky veprim vjen pasi Presidenti i SHBA, Donald Trump imponoi tarifa të larta për çelikun dhe aluminin më parë këtë muaj. Eks

No Pic available
  • 2018-05-23

SHBA, një grua me ngjyrë mund të drejtojë shtetin e Georgias

Një ish-ligjvënëse në shtetin e Georgias SHBA, ka ndërmarrë një hap të madh drejt të shpallurit guvernatorja e parë afrikano-amerikane e një shteti amerikan. Stacey Abrams fitoi garën brenda vetë Partisë Demokratike të martën, duke u thënë votuesve se përpjekjet për të “kt

SHBA, sulm me armë në një shkollë, 2 të vdekur dhe 12 të plagosur
  • 2018-01-23

SHBA, sulm me armë në një shkollë, 2 të vdekur dhe 12 të plagosur

Një sulm me armë është shënuar në shkollën e lartë Marshall County, në Kentaki të SHBA-ve. “Plot 14 studentë u qëlluan nga të shtënat me armë, dy prej të cilëve morën plagë fatale për jetët e tyre. Një prej viktimave, një vajzë 15-vjeçare, ndërroi jetë në vendngjarj

Ngrin SHBA, temperaturat shkojnë në -30 gradë celsius
  • 2018-01-06

Ngrin SHBA, temperaturat shkojnë në -30 gradë celsius

Bregdeti Lindor i Amerikës se Veriut po dridhet nga i ftohti rekord që ka sjellë i ashtuquajturi cikloni bombë, i cili ka zbardhur edhe Floridën. Në disa pjesë të Shteteve të Bashkuara dhe Kanadasë temperaturat ranë në -29 gradë celsius, por u ndjenë si -67 gradë mbrëmjen e të premt

Ish-luftëtarja e Bosnjës dënohet për krime lufte
  • 2017-12-27

Ish-luftëtarja e Bosnjës dënohet për krime lufte

Gjykata për krime lufte në Bosnje ka dënuar një grua për krime lufte kundër civilëve serbë, gjatë luftës së viteve 1992-95. Azra Bashiç, ish-pjesëtare e ushtrisë kroate, u dënua të mërkurën me 14 vjet burgim, për pjesëmarrje në vrasje dhe trajtim çnjerëzor, shkaktim të dhimbj

SHBA, politikani republikan vetëvritet pas akuzave për përdhunim
  • 2017-12-14

SHBA, politikani republikan vetëvritet pas akuzave për përdhunim

Den Xhonson, politikani Republikan në Kentaki të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, vetëvritet me armë pas akuzave nga policia për përdhunim të një gruaje në bodrumin e shtëpisë së tij në vitin 2013. Politikani Republikan i Kentakit, Den Xhonson, është vetëvrarë me pistolet pas a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama