Rezultate te kerkimit per termin: +Kentaki

Total: 177
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.725Z

Votohet në Kentaki dhe Oregon, Barak Obama, pranë nominimit

Barak Obama shpreson të "rrëmbejë" nominimin e Partisë Demokratike për zgjedhjet presidenciale pas votimit në parapraket e Kentakit dhe Oregonit. Ai duket se do të fitojë në Oregon ndërsa rivalja e tij, ish-zonja e Parë, Hillari Klinton, në Kentaki. Në parapraket e deritanishme, Obama k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.626Z

Klinton, Obama drejt zgjedhjeve ne Oregon dhe Kentaki

Kandidati demokrat për president, Barak Obama, po zhvillon sot fushatë në shtetin e Montanës, ndërsa rivalja e tij, Hillary Clinton, ndodhet në Kentucky. Fushtatat zhvillohen në prag të zgjedhjeve paraprake që do të mbahen nesër në shtetet Kentaki dhe Oregon. Bazuar në anketime, zonja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.642Z

Demokratët votojnë në Kentaki dhe Oregon

Në Shtetet e Bashkuara, sot po zhvillohen zgjedhjet paraprake në shtetet e Kentakit dhe Oregonit, ku kandidatët demokratë Barak Obama dhe Hillari Klinton vazhdojnë garën për të siguruar emërimin e partisë së tyre. Anketimet tregojnë se zonja Kinton udhëheq garën në Kentaki, ndërsa z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.369Z

Votuesit e Tea Party, forcë e rëndësishme në Kentaki

12-10-2012 / Gazeta 55 Ata janë të shqetësuar rreth ekonomisë, si krijimi i vendeve të punës, shkurtimi i shpenzimeve qeveritare dhe zvogëlimi i qeverisëNën presidenti demokrat, Joe Biden përballet me anëtarin e Kongresit, Paul Ryan, kandi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.694Z

Stuhi dhe përmbytje në SHBA, shkatërrohen rrugë dhe ura në Kentaki

Në pritje të pranverës, rrezet e dillellit duken larg në Shtetet e Bashkuara të Amarikës. Shumë vende janë përfshirë nga moti i keq, temepraturat e ulëta dhe stuhitë e shiut e borës. Kentaki në Indiana është goditur më shumë nga rreshjet e mëdha të shiut, ku si pasojë përmbytje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.782Z

SHBA, 17 të vdekur nga moti i keq

Rëndohet bilanci i përmbytjeve të 48 orëve të fundit në shtetet jug-lindore të SHBA. Të paktën 17 viktima janë regjistruar në Tenesi, Misisipi dhe Kentaki, si pasojë e tornadove që kanë përfshirë zonën dhe rrëshqitjeve të tokës. Mijëra janë qytetarët e evakuar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.197Z

Shtohen vetëvrasjet në ushtrinë amerikane

Kentaki -Vetëvrasjet në ushtrinë amerikane duket se po bëhen problem shqetësues. Vetëm gjatë këtij viti, 11 ushtarë kanë vrarë veten në bazën amerikane Fort Kempbel të shtetit federal Kentaki. Agjencitë njoftojnë se në këtë bazë është ndërmarrë gjithçka për t'u konstatuar a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama