Rezultate te kerkimit per termin: +Keqtrajtimi

Meta: total 481 / total_found 481 / time 0.000 / keyword[0] keqtrajtimi / docs[0] 481 / hits[0] 531 /
PD reagon pas dhunës së policisë: Ne nuk harrojmë, do mbani përgjegjësi!
  • 2019-02-17

PD reagon pas dhunës së policisë: Ne nuk harrojmë, do mbani përgjegjësi!

Partia Demokratike ka reaguar zyrtarisht pas protestës së ditës së sotme, e cila u përshkallëzua me tensione mes policisë dhe demonstruesve. PD në deklaratë dënon edhe ushtrimin e dhunës nga ana e policisë duke paralajmëruar se 16 shkurti është fillimi i betejës për të çliruar v

Çfarë është sindroma Stendhal, provokohet nga veprat e artit
  • 2019-01-21

Çfarë është sindroma Stendhal, provokohet nga veprat e artit

Ka vepra arti në mënyrë tërheqëse, që janë në gjendje të lëshojnë tek një  admirues një “dridhje të shpirtit” që shndërrohet në një çrregullim të vërtetë psikosomatik: Sindromi i famshëm Stendhal, i quajtur kështu për shkak të përshkrimit të efekteve –

Vrau bashkëshortin e dhunshëm, balerina i shpëton burgut (Foto)
  • 2018-10-19

Vrau bashkëshortin e dhunshëm, balerina i shpëton burgut (Foto)

Dhunë dhe fyerje të pësuara për vite me radhë. Por pas rastit të fundit, në vitin 2017, Alesia Mendes, balerinë braziliane 40 vjeçe, ka vrarë në Gjenovë, Itali, bashkëshortin e saj Alesio Rossi, me 12 goditje me thikë. Megjithatë gjykata nuk e ka dënuar gruan. Sipas gjykatësit, ato

Librazhd, 6-vjeçari u var në pemë nga xhaxhai, shoqërohen 3 persona
  • 2018-02-14

Librazhd, 6-vjeçari u var në pemë nga xhaxhai, shoqërohen 3 persona

Foto e një 6-vjeçari nga Librazhdi, ku ai dukej i keqtrajtuar, teksa ishte varur në një pemë nga xhaxhai i tij bëri xhiron e rrjeteve sociale gjatë ditëve të fundit. Lidhur me foton në fjalë Policia e Elbasanit nisi një hetim dhe mëngjesin e sotëm ka sqaruar të gjithë dinamikën e ng

No Pic available
  • 2017-10-05

ZGJIDHJA kërkon ligj për mbrojtjen e kafshëve

ZGJIDHJA u bëri thirrje instancave shtetërore që të marrin masa urgjente për mbrojtjen e kafshëve nga dhuna njerëzore. Reagimi erdhi pas ngjarjes së rëndë në Kuçovë, kur një adoleshent masakkroi më sëpatë një qen të lidhur, ndërsa shokët e filmonin. ZGJIDHJA kërkoi që të bëh

Bodybuilderi 26-vjeçar mbytet duke ngrënë ushqim
  • 2017-08-24

Bodybuilderi 26-vjeçar mbytet duke ngrënë ushqim

Dallas McCarver, bodybuilder i famshëm i njohur si “Big Country,” ka vdekur. 26-vjeçari raportohet se është mbytur duke ngrënë ushqim. Ai u gjet i pavetëdijshëm natën e së hënës në shtëpinë e tij nga miku i tij Josh Lernartowicz. Në mars të këtij viti McCarver shfaqi di

No Pic available
  • 2017-08-01

Deputeti i PD: Rilindja po blen zyrtarë me paratë e krimit

Deputeti i zgjedhur i PD-së, Ervin Salanji, ka reaguar pas largimit të zyrtari të LSI-së (administratorit të Zall-Herrit, Arben Maloku) drejt Partisë Socialiste. Salianji, në një postim në Facebook, shkruan se Rilindja po vazhdon avazin e vjetër me mandatin e ri, duke blerë me paratë që