Rezultate te kerkimit per termin: +Kerin

Meta: total 39 / total_found 39 / time 0.000 / keyword[0] kerin / docs[0] 39 / hits[0] 47 /
No Pic available
  • 2019-04-11

Grabitja në Rinas/ A do të jetë i biri ish-deputetit të PS kurbani i Ballukut?

Grabitja e 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit ka ngritur në këmbë shtetin dhe pavarësisht se kryeministri Edi Rama, dhe ministrat Sandër Lleshaj e Belinda Balluku janë kujdesur që tia faturojnë përgjegjësinë të gjithën koncesionarit, pritet që të ketë koka turku edhe nga agj

FT: Zgjedhjet në Shqipëri caktojnë rrugën drejt BE-së
  • 2017-06-23

FT: Zgjedhjet në Shqipëri caktojnë rrugën drejt BE-së

Zgjedhjet e përgjithshme të 25 qershorit do të përcaktojnë marrëdhënien e ardhshme të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Kështu shkruan gazetarja Kerin Hope, në një artikull për Financial Times. Ndërsa citon rastin e një qytetari shqiptar, të cilit i është dashur të përballet me

No Pic available
  • 2014-06-05

FT Shqiperia merr statusin ne qershor anetaresohet me 2021

Transmetuar me 05062014 - 0019 PUBLICITET Gazeta britanike Financial Times shkruan se Bashkimi Evropian pritet qe te miratoje marrjen e statusit nga Shqiperia ne fund te ketij muajibr br Ne shkrimin e Christian Oliver dhe Kerin Hope

Financial Times: Vendet e BE-së të gatshme ti japin Shqipërisë statusin kandidat
  • 2014-06-05

Financial Times: Vendet e BE-së të gatshme ti japin Shqipërisë statusin kandidat

Vendimi i Komisionit Europian për ti dhënë Shqipërisë statusin e vendit kandidat është komentuar gjerësisht nga mediat prestigjioze botërore. E përditshmja ndërkombëtare me qendrër në Londër Financial Times ka botuar një shkrim të posaçëm nga korrespondentët e saj në Bruksel dhe

Financial Times: BE do e japë statusin në fund të muajit. Ja çmendojnë diplomatët për qeverinë e Ramës
  • 2014-06-04

Financial Times: BE do e japë statusin në fund të muajit. Ja çmendojnë diplomatët për qeverinë e Ramës

Gazeta e njohur, Financial Times, raporton se Bashkimi Europian pritet që të miratojë marrjen e statusit nga Shqipëria në fund të këtij muaji. Në një shkrim të dy gazetarëve, Christian Oliver në Bruksel dhe Kerin Hope në Athinë, theksohet se diplomatët thonë se 28 shtetet anëtare

Mediat e huaja per statusin e Shqiperise
  • 2014-06-04

Mediat e huaja per statusin e Shqiperise

eshtja e statusit kandidat te Shqiperise eshte komentuar edhe nga mediat me prestigjioze nderkombetare madje shkohet edhe me tej Gazeta Financial Times shkruan se Bashkimi Europian eshte i gatshem ta pranoje Shqiperine si kandidate per anetaresim ne nje levizje qe mund ta armiqesoje me partite popul

Dasara, lahet gjyshi?
  • 2014-03-26

Dasara, lahet gjyshi?

Nga Bledi Mane- Public Enemy   1./ Pranoje, pranoje dhe mos të të vijë keq fare. Festën e botimit të librit tënd të parë ta prishi. Ndoshta pa vetëdije, por ai gjithmonë kështu ka vepruar. Shqipëria u araks e u pataks kur mori vesh që ti ditke edhe të shkruash e madje edhe t