Rezultate te kerkimit per termin: +Keshillin

Meta: total 1000 / total_found 3826 / time 0.002 / keyword[0] keshillin / docs[0] 3826 / hits[0] 4930 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2017-04-28

Legalizimet, dritë jeshilë për 5 mijë banesa në Pyllin e Sodës

Në Vlorë do të mund të legalizohen rreth 5 mijë banesa të ndërtuara pa leje në pyllin e Sodës. Vendimi është marrë në unanimtet në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, ku të djathtët ndonëse deklaruan se bëhet për çështje fushate, votuan pro legalizimit. 5000 banesa ne pyllin e Sode

Thaci Ne miratojme 8220kufirin8221 BE te liberalizoje vizat
  • 2017-02-20

Thaci Ne miratojme 8220kufirin8221 BE te liberalizoje vizat

p styletext-align justifyPresidenti i Kosoves Hashim Thaci ka deklaruar se ceshtja e demarkacionit me Malin e Zi eshte ceshtje e brendshme e Kosoves dhe shpreson qe Kuvendi ne ditet e ardhme do te ratifikoje demarkacionin kurse Brukseli te levize sa i perket liberalizimit te vizavebrbr p styletext-a

Emerimet ne KED Xhafaj leter kunder Llalles dhe Metes
  • 2017-02-16

Emerimet ne KED Xhafaj leter kunder Llalles dhe Metes

brbrInstitucioni i pare i ngritur ne kuader te Reformes ne Drejtesi Keshilli i Emerimeve ne Drejtesi ka krijuar perplasje te forta ne skenen politike Kreu i Komisionit te Ligjeve Fatmir Xhafaj i cili ka drejtuar Komisionin e Reformes ne Drejtesi akuzon Prokurorin e Pergjithshem dhe Keshillin e Larte

France Ayrault Parisi paralajmeron Mosken per mosnderhyrje ne procesin zgjedhor
  • 2017-02-16

France Ayrault Parisi paralajmeron Mosken per mosnderhyrje ne procesin zgjedhor

brbrFranca nuk do te pranoje asnje nderhyrjeje ne procesin e saj zgjedhor ne formen e sulmeve kibernetike apo publikimit te informacioneve te rreme qe vijne kryesisht nga Rusia paralajmeroi sot ministri i Puneve te Jashtme Jean-Marc Ayraultbrbr brbrPak me heret presidenti Francois Hollande shprehu s

Zbatoni reformen ne drejtesi nese e doni integrimin
  • 2017-02-11

Zbatoni reformen ne drejtesi nese e doni integrimin

p styletext-align justifyShefja e politikes se jashtme te Bashkimit Evropian tha ne Uashington se shpreson qe politikanet ne Shqiperi te shfaqin unitet per zbatimin e reformes ne drejtesi Federica Mogherini vizitoi kryeqytetin amerikan ku mori pjese edhe ne nje panel diskutimesh ne Keshillin e Atlan

Analiza e DW  A ka Kosova perspektive serioze evropiane
  • 2017-02-10

Analiza e DW A ka Kosova perspektive serioze evropiane

p styletext-align justifyPresidenti i Kosoves Hashim Thaci ka biseduar keto dite me kreret e Bashkimit Evropian per perspektiven evropiane te Kosoves 8211 ne nje periudhe kur ajo po perballet me sfida te shumta Presidentin e Kosoves e kane pritur ne seline e BE edhe presidenti i Keshillit te Evropes