Rezultate te kerkimit per termin: +Keshillit +Europian +Donald

Total: 78
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.708Z

Donald Tusk Presidenti i ri i Keshillit Europian

0 brbr brbrIsh-kryeministri polak Donald Tusk mori sot zyrtarisht detyren e re te Presidentit te Keshillit Europian duke perfunduar procesin e rinovimit te institucioneve te Unionitbrbr brbrNe Bruksel u mbajt nje ceremoni me kete rastbrbr brbrPresidenti i Keshillit koordinon procesin vendimarres me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.483Z

Donald Tusk, presidenti i Këshillit Europian sot takim me Ramën

Presidenti i Këshilli Europian, Donald Tusk, ndodhet në Tiranë  për një vizitë disa ditore. Ai mbërriti mbrëmë, ndërsa sot në orën 10:00 u prit nga kryeministri Edi Rama në kryeministri. Pritet që të ketë dhe një konferencë të përbashkët mes zotit Tusk dhe kryeministrit Rama. K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.698Z

Nishani uron Tusk per detyren e Presidentit te Keshillit Europian

0 brbr brbrPresidenti Nishani uroi nepermjet nje mesazhi Presidentin e Keshillit Evropian Donald Tusk me rastin e marrjes se detyresbrbr brbrNe mesazh kreu i shtetit i percjell urimet me te mira e te sinqerta per permbushjen me sukses te kesaj detyre te rendesishmebrbr brbrAi shpreh besimin e palek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.542Z

Donald Tusk sulmon Donald Trump

p styletext-align justifyPresidenti i Keshillit Europian Donald Tusk ka paralajmeruar se deklaratat shqetesuese te presidentit amerikan Donald Trump jane mes sfidave me te cilat perballet BE-ja Ai tha se ndryshimet ne Uashington jane pjese e kercenimeve te jashtme per unionin ku perfshihen edhe Kin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.478Z

Donald Tusk mberrin ne Tirane

Transmetuar me 21112015 - 2247 PUBLICITET Presidenti i Keshillit Europian Donald Tusk ka mberitur ne token shqiptare Ai eshte pritur ne aeroportin e Rinasit nga ministrja e Integrimit Europian Klajda Gjoshabr br Sipas njo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.264Z

Donald Tusk leter Ciprasit

brbrGreqia duhet te zbatoje masat ekonomike dhe te bashkepunoje per krizen e emigranteve Ky ka qene mesazhi qe presidenti i keshillit europian Donald Tusk i ka derguar kryeministrit te rizgjedhur grek Aleksis Cipras pas shpalljes se rezultateve Tusk tha se detyra e Cipras eshte te rimekembe ekonomi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.071Z

Nishani vizite pune ne Bashkimin Europian dhe NATO

Transmetuar me 26042016 - 1420 Tirane 26 prill 2016 NOAal- Kreu i Shtetit do te zhvillojne nje vizite pune ne Bashkimin Europian dhe ne NATObr br Presidenti Bujar Nishani ne krye te delegacionit zyrtar shqiptar u nis sot drejt Bruk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama