Rezultate te kerkimit per termin: +Keshillit

Meta: total 1000 / total_found 11646 / time 0.005 / keyword[0] keshillit / docs[0] 11646 / hits[0] 18679 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Përplasje në këshillin bashkiak Gjirokastër për shkarkimin e kreut të Ujësjellësit

Socialistët kërkojnë shkarkimin e administratorit të Ujësjellësit, njëkohësisht këshilltar i Partisë Socialiste në Këshillin bashkiak të Gjirokastrës. Mbledhja jashtë radhe, e thirrur nga kryetari i grupit te Partisë Socialiste Petrit Brahimi është shoqëruar me debate dhe deklarat

No Pic available
  • 2017-03-30

Vjedhja e 640 mln lekëve, në gjyq dy ish drejtuesit e lartë të CEZ

Përfundojnë hetimet dhe dërgohen për gjykim dy ish drejtuesit e lartë të CEZ, Jan Ivan e Jozef Hajasek. Prokuroria e Tiranës i akuzon për veprën penale të “mashtrimit” me pasoja të rënda, të kryer në bashkëpunim dhe me Kastriot Ismailaj.  Sipas prokurorisë te pa

No Pic available
  • 2017-02-27

Meta me dy bashkëreporterët: Duhet transparencë për ligjin e vettingut

Situata aktuale politike në Shqipëri ka qenë në qendër të diskutimit mes kryeparlamentarit Ilir Meta dhe dy bashkëraporterët e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës Andrej Hunko dhe Joseph OReilly. Kryeparlamentari Meta vlerësoi punën e Raporterëve dhe bashkëpunimin e ngush

Gjyqtari në KLD: Pronari i universitetit më fali 80 mijë euro, ka ndonjë gjë të keqe këtu.
  • 2017-02-27

Gjyqtari në KLD: Pronari i universitetit më fali 80 mijë euro, ka ndonjë gjë të keqe këtu.

Kreu i Komisionit parlamentar te reformes ne drejtesi, Fatmir Xhafaj, ka treguar nje histori nga nje mbledhje e Keshillit te Larte te Drejtesise. Gjyqtari qe po hetohej pas nje kallezimi te ILDKP, nuk justifikonte dot 80 mije euro dhe per kete dha nje argumentin te çuditshem. Më pas, ai nuk u

No Pic available
  • 2017-02-26

Vasili tjetër letër për bordin e ONM: Roli i Sekretarit të Ramës i paligjshëm

Pas reagimit të komisionerit Hahn për bordin e ONM, Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili ka nisur një tjetër letër në drejtim të presidentit, kryeministrit, kreut të Kuvendit dhe Ambasadorëve Lu dhe Vlahutin. Letra të cilën Ora News e disponon mban datën 20 shkurt 2017. Vasili rinënviz

29 kandidate per vetingun
  • 2017-02-18

29 kandidate per vetingun

brbrVetem 29 kandidate jane kualifikuar nga Avokati i Popullit qe plotesojne kriteret per te qene pjese e organeve qe do bejne vetingu Institucioni i Avokatit te Popullit ka perfunduar ne mbremje vleresimin e 192 aplikanteve duke skualifikuar 163 prej tyre Mes kandidateve qe kane kaluar fazen e pare

No Pic available
  • 2017-02-16

Policët pagesa shtesë për punën jashtë orarit

Punonjësit e policisë do të shpërblehen për orët shtesë, që do të kryejnë jashtë orarit zyrtar. Qeveria ka miratuar ne mbledhjen e fundit të keshillit të ministrave, shperbleme do te kete edhe për ditët e festave. Kështu në bazë të vendimit të qeverisë, punonjësit e policisë d