Rezultate te kerkimit per termin: +Keshtu +Kushtetuta

Meta: total 717 / total_found 717 / time 0.002 / keyword[0] keshtu / docs[0] 34215 / hits[0] 47429 / keyword[1] kushtetuta / docs[1] 13920 / hits[1] 20402 /
Ushtria në Rinas/ Berisha: Jemi në gjendje të jashtëzakonshme, është pranuar
  • 2019-04-11

Ushtria në Rinas/ Berisha: Jemi në gjendje të jashtëzakonshme, është pranuar

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar një puç kushtetues futjen e ushtrisë në Rinas. Berisha ka lëshuar edhe një sërë akuzash të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka. Duke iu referuar Kushtetutës, ish-kryeministri thekson se vendimi

No Pic available
  • 2017-12-20

Kryeprokurorja/ Plas debati në profilin e gazetares, ja çfarë i tregon Delina Fico 

Aktivistja e shoqërisë civile, Delina Fico dhe gazetarja Sonila Meço janë përfshirë në një debat në lidhje me deklaratat e Ambasadaës Amerikane në Tiranë. Fico i ka postuar në profilin e Facebook të Meços, deklaratën e ambasadës amerikane, si kundërpërgjigje për gazetaren,

No Pic available
  • 2017-08-17

Ministrat teknikë dorëzojnë dorëheqjet, qeveria snjeh raportin për zgjedhjet

Gjashtë ministrat teknikë dhe zëvendës kryeministrja Ledina Mandia paraqitën sot në mesditë dorëheqjen nga qeveria  “Rama”. Burimet kanë bërë të ditur për Ora News, se shkresat e dorëheqjes janë dërguar me postë dhe email në kryeministri.  Gjithashtu Mandia si

No Pic available
  • 2017-06-07

Braçe: LSI e ka humbur qetësinë e logjikën, Meta po e vret Presidentin

Ndërsa deklaratat kundër dy aleatëve të vjetër PS dhe LSI janë shtuar gjatë fushatës, mëngjesin e sotëm edhe deputeti Erjon Braçe i ka shtuar dozën e tij të kritikave. Duke u marrë me ish-kreun e LSI-së, Ilir Metën aktualisht President i zgjedhur Braçe thotë se është e pashembull

No Pic available
  • 2017-04-05

Berisha thyen heshtjen: Rama të nisë pa kushte dialogun për zgjidhjen e krizës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ndaj zhvillimit më të fundit politike në vend. Duke thyer heshtjen, me një shkrim në Facebook, Berisha i bën thirrje kryeministrit Edi Rama të heqë çdo kusht dhe t’iu përgjigjet thirrjeve të opozitës, por edhe të aleatit në qeverisje të t

No Pic available
  • 2017-02-26

Vasili tjetër letër për bordin e ONM: Roli i Sekretarit të Ramës i paligjshëm

Pas reagimit të komisionerit Hahn për bordin e ONM, Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili ka nisur një tjetër letër në drejtim të presidentit, kryeministrit, kreut të Kuvendit dhe Ambasadorëve Lu dhe Vlahutin. Letra të cilën Ora News e disponon mban datën 20 shkurt 2017. Vasili rinënviz

Për Nikollën e këdo tjetër, pushteti nuk merret në tavolinë por me votë. Ai nuk u dorëzohet vrasësve e hajdutëve
  • 2017-02-19

Për Nikollën e këdo tjetër, pushteti nuk merret në tavolinë por me votë. Ai nuk u dorëzohet vrasësve e hajdutëve

Nga Erjon Braçe Per Nikollen dhe kedo tjeter; E para, pushteti nuk merret ne tavoline, nuk ndodh, nuk ka mundesi, nuk e lejon Kushtetuta, duhen vota, patjeter vota! E dyta, pushteti nuk i dorrezohet kurre vrasesve dhe hajduteve, te medhenj a te vegjel qofshin, vecanerisht kur jane akuzuar, hetu