Rezultate te kerkimit per termin: +Keshtu

Meta: total 1000 / total_found 34215 / time 0.014 / keyword[0] keshtu / docs[0] 34215 / hits[0] 47429 /
Ushtria në Rinas/ Berisha: Jemi në gjendje të jashtëzakonshme, është pranuar
  • 2019-04-11

Ushtria në Rinas/ Berisha: Jemi në gjendje të jashtëzakonshme, është pranuar

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar një puç kushtetues futjen e ushtrisë në Rinas. Berisha ka lëshuar edhe një sërë akuzash të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka. Duke iu referuar Kushtetutës, ish-kryeministri thekson se vendimi

Protesta e opozitës/ Minareja e xhamisë së Namazgjasë mbushet me snajpera
  • 2019-03-05

Protesta e opozitës/ Minareja e xhamisë së Namazgjasë mbushet me snajpera

Opozita protestoi sot para Parlamentit nën masa të rrepta sigurie nga ana e policisë së Shtetit dhe kryesisht tubimi ishte i qetë, përveç disa kapsollave dhe flakadanëve të hedhur nga turma e qytetarëve. Por, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu duke ju referuar shtetrrethimit

Pasaportat shqiptare të vjedhura në Greqi, në duart e ISIS dhe mafies
  • 2019-02-24

Pasaportat shqiptare të vjedhura në Greqi, në duart e ISIS dhe mafies

Një skandal i vërtetë ka prekur Ministrinë e Jashtme shqiptare pas publikimit të lajmit se 100 pasaporta të shtetit tonë janë transportuar me autobus drejt Greqisë. Pasaportat e reja të përgatitura nga kompania koncesionare Aleat, ishin futur në çanta, me të cilat zakonisht transportoj

No Pic available
  • 2019-02-10

Berisha: Ndjesë pastë Gjushi! Partinë e kontrollojnë përdhunuesit

Ish-kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka akuzuar sërish për përdhunim kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Ballën. Më tej Berisha hedh një sërë akuzash në drejtim të kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako, duke theksuar se: ekzekutimin po ta

E denoncoi Berisha, arrestohet kreu i PS
  • 2019-01-23

E denoncoi Berisha, arrestohet kreu i PS

Haxhi Çollaku Ditën e sotme, ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar se kryetari i PS-së në Prrenjas, Haxhi Çollaku ka aksidentuar një person. Pas këtij denoncimi, policia njoftoi se është vënë në pranga Çollaku, 43 vjeç pasi duke drejtuar mjetin në aksin rrugor Prrenjas- Librazhd

No Pic available
  • 2018-09-08

Shehu ngre alarmin: Fostoksina po vret si në luftë

Deputeti demokrat Tritan Shehu, me anë të një postimi në Facebook ngre alarmin në lidhje me vrasjet me fostoksinë në Shqipëri. Sipas Shehut, në vitin 2017 numri i vdekjeve me këtë substancë shkon në 52 raste vetëm në QSUT. Postimi i Shehut Ndersa Fostoxina po vret si ne lufte, instit

Bylykbashi: Sikur Habilajt të kishin kushëri Fatmirin, jo Sajmirin, do ishin biznesmenë
  • 2018-05-12

Bylykbashi: Sikur Habilajt të kishin kushëri Fatmirin, jo Sajmirin, do ishin biznesmenë

Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi ka përsëritur akuzat ndaj ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj i cili sipas PD në krye të Komisionit të Ligjeve falsifikoi draftin e Kodit të Procedurës Penale për të mbrojtur të vëllanë nga ekstradimi dhe burgosja në Itali. Përmes nj