Rezultate te kerkimit per termin: +Ketu

Meta: total 1000 / total_found 19070 / time 0.008 / keyword[0] ketu / docs[0] 19070 / hits[0] 29106 /
Denoncimi/ Ja projekti mafioz, përbindëshi që do të shkatërrojë Korçën
  • 2019-03-10

Denoncimi/ Ja projekti mafioz, përbindëshi që do të shkatërrojë Korçën

Në qytetin e Korçës pritet që të ndërtohet një TEC, i cili do të prodhojë energji për rajonin juglindor të vendit. Ky është një investim, i cilësuar si strategjik nga qeveria shqiptare, me një kosto 350 mln euro. Bëhet fjalë për një termocentral 500 megavatësh për të ngrohur d

Samiti i Diasporës/ Shpërthen tenori i njohur: Sështë dasma e djalit të Ramës
  • 2019-03-02

Samiti i Diasporës/ Shpërthen tenori i njohur: Sështë dasma e djalit të Ramës

Ditën e djeshme në Tiranë nisi Samiti i II i Diasporës, organizuar nga qeveria shqiptare, ku marrin pjesë dhjetëra personalitete të njohura që kanë ngritur lartë imazhin e Shqipërisë në vende të ndryshme të botës. Por dhjetëra të ftuar të tjerë të ministrit të Diasporës, Pande

FORCA E LIGJIT APO FORCA E KRIMIT?
  • 2019-02-03

FORCA E LIGJIT APO FORCA E KRIMIT?

Nga Klodian TOMORRI Policia e shtetit i bllokon 5.2 milione euro nje qytetari ne Lezhe dhe e shpall me te madhe ne te gjitha mediat e vendit. Pa hetuar nese parate ishin te ligjshme apo jo, pa provuar se kishin burim kriminal, nxorren edhe emrin e personit qe zoteron llogarine duke e shpallur madje

BORXHI PUBLIK SI PIRAMIDË DHE KRIM SHTETËROR
  • 2018-11-18

BORXHI PUBLIK SI PIRAMIDË DHE KRIM SHTETËROR

Nga Petrit VASILI Shqiperia eshte mberthyer qartazi ne daren e nje qeverisje, qe krijon cdo cast ekonomi te asfiksuar dhe pa asnje vizion,grabitje te financave publike dhe thellimin e nje borxhi publik derrmues per nje vend me amortizatore ekonomike dhe sociale kaq te dobet si Shqiperia. Ky faliment

Hetimet, zbardhen dëshmitë që prangosën djalin e deputetit
  • 2018-10-01

Hetimet, zbardhen dëshmitë që prangosën djalin e deputetit

Dëshmitë e Xhisiela Malokut dhe Rrexhep Rrajas, por edhe përgjimet ambientale që i ka bërë Prokuroria, çuan në pranga djalin e deputetit socialist. Në vendimin e Gjykatës thuhet se rraja e ka dhunuar fizikisht dhe e pa përndjekur ish-të dashurën e tij. Prokuroria e Krujës ka vërtetuar

PD në shkollat e mbyllura: Ku po e çon arsimin kjo qeveri?
  • 2018-09-17

PD në shkollat e mbyllura: Ku po e çon arsimin kjo qeveri?

Në këtë ditë të parë të shkollës, deputetët e Partisë Demokratike janë shpërndarë nëpër zonat e tyre, për të denoncuar mbylljen e shkollave nga Ministria e Arsimit. Deputetët e Partisë Demokratike Luçiano Boçi dhe Endri Hasa denoncuan mbylljen e shkollës së mesme në Bradashes

No Pic available
  • 2018-08-04

Ndarja e Kosovës, përplasje Berisha-Thaçi. Akuza për tradhti e tregti me Serbinë

Teksa mediat kosovare po provojnë se ristrukturimi i kufijve me Serbinë nuk është më thjesht një tezë e pavend, në debatin e ashpër për këtë çështje është përfshirë sot edhe ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka pritur në zyrën e tij një delegacion të Luginës së preshevës