Rezultate te kerkimit per termin: +Kevin +Volland

Meta: total 16 / total_found 16 / time 0.000 / keyword[0] kevin / docs[0] 2198 / hits[0] 2835 / keyword[1] volland / docs[1] 22 / hits[1] 25 /
Champions, kualifikohen Juventus, Real Madrid e B.Leverkusen
  • 2016-11-23

Reali i Madridit, Juventus dhe Bajer Leverkusen siguruan kalimin për në raundin tjetër të Uefa Champions League, pavarësisht se nuk patën një mbrëmje të thjeshtë. Los Blancos fituan jo pa vështirësi ndaj Sportingut në transfertë me rezultatin 2-1, ku golit të Varane në pjesën e apr

Statistikat, Xhaka lojtari më i ashpër në Bundesligë
  • 2015-12-24

Portali gjerman i sportit, Sport1.de, në bazë të statistikave të arritura në pjesën e parë të sezonit në Bundsligë, ka nxjerrë se Granit Xhaka është lojtari që ka shkaktuar më shumë ndërhyrje të palejueshme. N&

Zbulohet lista e shumëpritur e Gjermanisë, me plotë befasi
  • 2015-11-06

Joachim Low ka zbuluar listën e lojtarëve të ftuar për dy ndeshjet miqësore të muajit nëntor, ndaj Holandës dhe Francës. Befasia më e madhe është kthimi i Mario Gomez, që kthehet në kombëtare pas më shumë se një

Zyrtare: Lista e Gjermanisë, ka plot befasi
  • 2015-08-28

Joachim Low e ka zbuluar listën e të ftuarve për dy ndeshjet e radhës, ndaj Polonisë dhe Skocisë. Shkodran Mustafi e ka përfituar besimin e selektorit dhe përsëri është pjesë e listës. Në listën e të ftuarve ka edhe plot

• 2015-08-23

Gol rekord i Leverkusen, Lewandowski shpëton Bayernin

Java e dytë e Bundesligës barazoi një rekord që dukej i pamundur, atë të golit më të shpejtë, me Kevin Voland që shënoi pas vetëm 7 sekondash duke barazuar rekordin e një viti më parë të Belarabit të Leverkusenit. Një gol që gjithsesi nuk i shërbeu Heoffenheim për të marrë nj

Fitore e vuajtur e Bayernit, minimale e Leverkusenit (Video)
  • 2015-08-22

Bayern Munich ka arritur edhe fitoren e dytë në Bundesligë. Skuadra e Pep Guardiolas, ka mposhtur në udhëtim 1:2 Hoffenheim. Golin e fitores bavarezët e shënuan në minutën e 90’. Në ndeshjen tjetër të zhvilluar në këtë

Goli i shënuar ndaj Bayernit, më i shpejti në histori të Bundesligës (Video)

Goli i shënuar nga sulmuesi i Hoffenheim, Vollkand ndaj Bayern Munich që në sekondën e 9-të të ndeshjes, është goli më i shpejtë në histori të Bundesligës. Është vetë institucioni më i madh i futbollit në Gjerm