Rezultate te kerkimit per termin: +Khan

Meta: total 939 / total_found 939 / time 0.000 / keyword[0] khan / docs[0] 939 / hits[0] 1711 /
Zjarri në Londër, numri i viktimave shkon 70, May: Bëmë sa mundëm!
  • 2017-06-17

Zjarri në Londër, numri i viktimave shkon 70, May: Bëmë sa mundëm!

Në Londër, nuk kanë të ndalur kritikat kundër Theresa May. Kryeministrja ka premtuar hetim të plotë mbi shkaqet e zjarrit në Grenfell Twoer, por ndryshe nga kryebashkiaku londinez Sadiq Khan dhe laburisti Corbin, ajo ka shmangur përballjen me banorët. May vizitoi pastaj në spital disa nga

Panik në Londër, zjarr masiv në ndërtesën 24 katëshe me 120 banesa
  • 2017-06-14

Panik në Londër, zjarr masiv në ndërtesën 24 katëshe me 120 banesa

Një ndërtesë gjigande 24 katëshe në perëndim të Londrës është përfshirë nga një zjarr masiv gjatë natës. BBC flet për një numër të vdekurish por ende nuk flitet për numra, ndërkohë dëshmitarë okularë në vendin e ngjarjes thonë se ka njerëz të bllokuar brenda ndërtesës

Zjarr në një grataçelë në Londër, viktima dhe të plagosur
  • 2017-06-14

Zjarr në një grataçelë në Londër, viktima dhe të plagosur

Një zjarr i fuqishëm ka përfshitë Kullën Grenfell në Latimer Road në zonën perëndimore të Londrës. Zjarrfikësit flasin për një numër të papërcaktuar akoma viktimash nga kjo ngjarje e rëndë. Të paktën 30 persona kanë mbetur të lënduar dhe shumë banorë të tjerë janë evakuu

Panik në Londër, ka të vdekur nga zjarri masiv në ndërtesën 24 katëshe
  • 2017-06-14

Panik në Londër, ka të vdekur nga zjarri masiv në ndërtesën 24 katëshe

Një ndërtesë gjigande 24 katëshe në perëndim të Londrës është përfshirë nga një zjarr masiv gjatë natës. Mbi 50 persona janë shtuar në spital dhe ka një numër ende të pakonfirmuar viktimash,ndërkohë dëshmitarë okularë në vendin e ngjarjes thonë se ka njerëz të bllokuar b

Londër, rëndohet bilanci i viktimave nga zjarri në pallatin 24 katesh
  • 2017-06-14

Londër, rëndohet bilanci i viktimave nga zjarri në pallatin 24 katesh

Ka shkuar në 12 numri i viktimave nga zjarri gjigant që përfshiu një ndërtesë shumëkatëshe në Londër. Autoritetet thonë se bilanci mund të përkeqësohet. Nga zjarri kanë mbetur të plagosur 68 persona. Zjarrfikësit shpëtuan 65 vetë nga Grenfell Tower në veri të Kensington. Dëshmi

No Pic available
  • 2017-06-13

A do të shtyhet vizita e Trumpit në Britaninë e Madhe?

Presidenti i SHBA bëhet e ditur se i ka thënë kryeministres britanike se nuk do ta vizitojë Britaninë derisa publiku britanik ta mbështesë, shkroi The Guardian. Por Downing Street tha se planet nuk kanë ndryshuar. Presidenti i SHBA, Donald Trump i tha kryeministres britanike, Theresa May se

Janë të gjithë fëmijët e tij, por ka edhe më!
  • 2017-06-13

Janë të gjithë fëmijët e tij, por ka edhe më!

Tre burra në Pakistan kanë rreth 100 fëmijë. Rezultatet kanë dalë nga regjistrimi i popullsisë së vendit pas 19 vitesh. Në një vend ku popullsia rritet me ritmet më të larta në Azinë Jugore dhe se vështirësitë janë gjithnjë e më të mëdha, patriarkët nuk janë të shqetësuar.