Rezultate te kerkimit per termin: +Khyber

Total: 85
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:54.879Z

Përleshje në Pakistan, disa të vrarë

Përleshjet në veriperëndim të Pakistanit kanë lënë të vrarë gjashtë militantë dhe pesë pjesëtarë të një milicie anti-talibane. Shkëmbimet me armë zjarri janë zhvilluar në fshatin Akakhel të qark

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.116Z

Pakistan vriten 4 ushtare dhe 14 militante

Së paku katër ushtarë pakistanezë dhe 14 militantë janë vrarë gjatë një ofensive të re ushtarake në pjesën veriperëndimore. Zyrtarët kanë thënë sot se ushtarët dhe kryengritësit ishin vrarë në m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.267Z

Pakistan, shpërthimi pranë xhamisë vret 22 persona

Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen e sotme në veriperëndim të Pakistanit. "Sulmi ndodhi në luginën Tirah, ku luftimet mes ushtrisë dhe grupit rebel shkaktuan të paktën 33 të vdekur, përfshirë 10 ushtarë, në mëngjes", tha një burim zyrtar, i cituar nga “AFP”-ja. Lugina ndodhet në r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.585Z

Hakmerret Pakistani: Me sulme ajrore e tokësore vret 77 talebanë (Foto)

Avionët pakistanez dhe forcat tokësore vranë 77 talebanë në një rajon fisnor veriperëndimor afër kufirit afgan, thanë të premten zyrtarët, pasi luftëtarët talebanë vranë 148 persona, prej tyre 132 ishin fëmijë, n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.512Z

Përleshjet në Pakistan, vdesin 6 civilë

Një zyrtar i qeverisë pakistaneze, Ikbal Khan, tha se 12 njerëz u plagosën ditën e shtunë në rajonin fisnor Khyber, i cili konsiderohet si një bastion i rebelëve islamikë.Gjithashtu ai njoftoi se të vdekurit dhe të plagosurit ishin transportuar në një spital aty pranë.Një tjetër zyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.594Z

78 të vdekur nga vërshimet në Pakistan

Autoritetet në Pakistan theksuan se së paku 78 vetë kanë humbur jetën prej të shtunës, nga vërshimet e shkaktuara nga të reshurat e mëdha.Rajonet që janë goditur më së tepërmi janë provinca veriperëndimore Khyber Pakhtunhva dhe Kashmiri i administruar nga Pakistani.Në disa rajone

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.973Z

370 të vdekur nga përmbytjet në Pakistan

Nga përmbytjet në zona të ndryshme të Pakistanit kanë humbur jetën 370 persona dhe janë shkatërruar rreth 275 mijë shtëpi.Autoriteti Kombëtar për menaxhimin e fatkeqësive natyrore publikoi një raport të detajuar në faqen e internetit.Provinca që është dëmtuar më shumë është a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama