Rezultate te kerkimit per termin: +Kib

Meta: total 19 / total_found 19 / time 0.000 / keyword[0] kib / docs[0] 19 / hits[0] 26 /
Libi: U vra një zyrtar i lartë qeveritar
  • 2014-01-12

Libi: U vra një zyrtar i lartë qeveritar

Zyrtari i lartë qeveritar në Libi, Hassan al-Droui, është vrarë, nga persona të paidentifikuar dhe të armatosur gjatë vizitës në vendlindjen e tij Sirte. Ai ishte anëtar i Këshillit Tranzicional Kombëtar, që ishte organ politik i

Libi, vritet prezantuesja që mbrojti Gadafin?
  • 2012-02-20

Libi, vritet prezantuesja që mbrojti Gadafin?

Hala Misrati, prezantuesja libiane që u shfaq në ekran me pistoletë, gjatë konfliktit në Libi mes kryengritësve dhe përkrahësve të Gedafit, u gjet e pajetë në burgun e Tripolit. Sic raporton “Al Arabija”, ajo u vra nga anëtarët e një prej brigadave revolucionare në Libi. 

Libi vritet prezantuesja qe mbrojti Gadafin
  • 2012-02-20

Libi vritet prezantuesja qe mbrojti Gadafin

Hala Misrati, prezantuesja libiane që u shfaq në ekran me pistoletë, gjatë konfliktit në Libi mes kryengritësve dhe përkrahësve të Gedafit, u gjet e pajetë në burgun e Tripolit. Sic raporton “Al Arabija”, ajo u vra nga an&e

No Pic available
  • 2012-01-22

Shteti fqinj mes krizës dhe politikës të jashtme

22-01-2012 / Nga Ilirian Dahri Silvio Berluskoni më inkurajon shpeshherë për punën time si president  i Këshillit të Ministrave të Italisë. Kështu është shprehur Mario Monti përgjatë një interviste të zhvilluar n&e

Libi, kryeministri shpall kabinetin e ri qeveritar
  • 2011-11-22

Libi, kryeministri shpall kabinetin e ri qeveritar

Kryeministri i përkohshëm i Libisë, Abdel Rahim al-Kib, prezantoi kabinetin e tij të ri, pasi u miratua nga Këshilli Kombëtar Kalimtar. Qeveria e përkohshme do të çojë vendin e pasur me naftë në zgjedhje për një kongres komb&e

Djali i Gedafit, pritet dënimi me vdekje në Libi
  • 2011-11-20

Djali i Gedafit, pritet dënimi me vdekje në Libi

Udhëheqja e re në Libi nuk do t`ja dorëzojë Gjykatës Ndërkombëtare Penale djalin e arrestuar të ish dikatorit Gaddafi, Saif al-Islam, por do ta bëjë vetë procesin gjyqësor kundër tij. Kryeministri Abdulrahim Al-Kib tha se Saif do t&eu

Proces ne Libi i djalit te arrestuar te Gaddafi-t Saif al-Islam
  • 2011-11-20

Proces ne Libi i djalit te arrestuar te Gaddafi-t Saif al-Islam

Udheheqja e re ne Libi nuk do tja dorezoje Gjykates Nderkombetare Penale djalin e arrestuar te ish dikatorit Gaddafi Saif al-Islam por do ta beje vete procesin gjyqsor kunder tij. Kryeministri Abdulrahim Al-Kib tha se Saif do te marre nje gjykim te drejte. Gjykata e Larte Penale ne Hage gjate kr