Rezultate te kerkimit per termin: +Kiev

Meta: total 1000 / total_found 2753 / time 0.001 / keyword[0] kiev / docs[0] 2753 / hits[0] 3841 /
Fruthi gjunjëzon Ukrainën, 11 viktima dhe 30 mijë të infektuar
  • 2019-03-19

Fruthi gjunjëzon Ukrainën, 11 viktima dhe 30 mijë të infektuar

Njëmbëdhjetë njerëz kanë vdekur dhe më shumë se 30,000 janë infektuar këtë vit si pasojë e shpërthimit të fruthit në Ukrainë. Ky konsiderohet si vendi evropian më i goditur nga sëmundja, thanë autoritetet në Kiev të hënën. Viktima e fundit ishte një vajzë nëntë vjeçe, e ci

Ukraina i jep fund gjendjes së luftës në rajonet kufitare
  • 2018-12-26

Ukraina i jep fund gjendjes së luftës në rajonet kufitare

Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko deklaroi fundin e gjendjes së luftës në rajonet kufitare të vendit ,që u imponua muajin e kaluar pasi Rusia kapi anijet ukrainase në Detin e Zi. “Sot, përfundon gjendja e luftës. Ky është vendimi im kryesor”, tha Poroshenko gjatë një t

No Pic available
  • 2018-12-23

NË VEND TË NJË ELEGJIE!

Nga Mentor KIKIA Aq shumë panik nga politika, sa nuk arritën ti hedhin qoftë dhe një gurë. Aq shumë neveri nga politika, sa në emër të neverisë zgjodhën ti qëndrojnë sa më larg. Aq shumë urrejtje ndaj partive por nuk arritën ti shkojnë asnjërës deri tek dera për ti rënë me shke

Hidhet shoti i Europa League, spikat dueli Lazio-Sevilla
  • 2018-12-17

Hidhet shoti i Europa League, spikat dueli Lazio-Sevilla

U hodh në Nion të Zvicrës shorti i Europa League, që përcaktoi çiftet e fazës së 1/16-aver të kompeticionit. Goglat u rezervuan kundërshtarë të lehtë skuadrave të mëdha, sidomos dy anglezeve, Chelsea dhe Arsenal, që do të kenë përballë respektivisht blutë Malmo dhe topçinjtë B

No Pic available
  • 2018-12-15

Kisha ortodokse e Ukrainës shkëputet nga Rusia

Priftërinjtë ortodoksë ukrainas po mbajnë një sinod historik në katedralen e Shën Sofisë në Kiev për të krijuar një kishë të re kombëtare, e cila nuk do të ketë lidhje me Rusinë. Mbledhja e sotme pason një vendim historik nga Patriarkana e Konstandinopojës, për të hequr kishë

Të hënën shorti, ndarja e vazove për raundin e 1/16-ave
  • 2018-12-14

Të hënën shorti, ndarja e vazove për raundin e 1/16-ave

Më përfundimin e ndeshjeve në grupe të Europa League-s, janë përcaktuar tashmë të gjitha skuadrat që do të shortohen për raundin e 1/16-ave, ditën e hënë, ora 13:00. 32 skuadrat e kualifikuara, 24 nga grupet e Europa League dhe 8 të tjera që vijnë nga Championsi si vende të treta,

VIZITË NË KRIZË, CIPRAS NË MOSKË
  • 2018-12-08

VIZITË NË KRIZË, CIPRAS NË MOSKË

Nga: Janis PAPADIMITRIU Në verë marrëdhëniet bilaterale mes Athinës dhe Moskës arritën në një pikë kritike: Greqia u ndaloi udhëtimin në vend dy diplomatëve rusë. Si kundërpërgjigje Moska dëboi dy diplomatë grekë. Sfondi kishte të bënte me zgjidhjen e grindjes për emrin e ̶