Rezultate te kerkimit per termin: +Kievit

Total: 2019
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.577Z

Milito: Fitorja i vetmi opsion kundër Kievit

Sulmuesi i Interit, Diego Milito, u ka thënë bashkëlojtarëve të tij se nuk kanë zgjidhje tjetër pos fitores përballë Dynamo Kievit në ndeshjen e të mërkurës mbrëma në Ligën e Kampionëve. "Të fitojmë përballë Kievit pastaj edhe kundër Rubin Kazanit, do të jetë vështirë, mir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.110Z

Forcat e Kievit fitojnë në portin e Mariupolit

Ukraina Rebelët prorusë sigurojnë tanke dhe luftojnë në shumë zona të tjera Forcat e qeverisë në Ukrainën lindore rimorën kontrollin e qytetit bregdetar të Mariupolit nga rebelët separatistë prorusë pas luftimeve të ashpra. Pesë rebelë raportohet se u vranë, ndërsa katër ushtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.326Z

Ukraine zaptohet Bashkia e Kievit

Një protestë prej rreth 300 mijë ukrainasish të irrituar nga vendimi i qeverisë së tyre për ngrirjen e negociatave me Perëndimin u kthye në përleshje të dhunshme, kur një grup demonstruesish mësynë zyrën e Presidentit dhe policia iu kundërpërgjigj m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.724Z

Eriksson drejt Dinamos së Kievit

Sven Goran Eriksson mund të jetë trajneri i ri i Dinamos së Kievit, të paktën kështu bëjnë të ditur disa media ukrainase. E përditshmja "Sport Express" shkruan se suedezi ka qëndruar në Kiev gjatë javës së kaluar dhe është takuar me presidentin e Dinamos, Igor Surkis. Dinamo Kiev kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.247Z

Situatë e ngrirë në rrugët e Kievit

Protestat Policia po përforcohet, protestuesit japin ultimatum 48-orësh për Presidentin Policia e Ukrainës përforcoi pozicionet e saj në qendër të Kievit në një përballje nervash me protestuesit që kërkojnë rrëzimin e qeverisë. Policia po mbledh trupa nga i gjithë vendi, ndërsa pri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.818Z

Admir Mehmedi, prane Dinamos se Kievit

/* */ KIEV, 5 janar 2012 – Shqiptari me pasaporte zvicerane, Admir Mehmedi (20 vjec) ndodhet ne Ukriane, me synimin per te nënshkruar me Dinamon e Kievit. Vete lojtari eshte shprehur se do te vleresoje klubin dhe qytetin, përpara se te vendose per rekordmenet ukr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.138Z

Miliarderi i Ukrainës mbështet qeverinë e Kievit

Kriza Njeriu 11 miliardë dollarë vendosi se interesat e tij flasin për Ukrainë të bashkuar Njeriu më i pasur i Ukrainës ndërhyri personalisht në krizën politike në Ukrainën lindore, kur u shfaq krahas ushtrisë së Kievit duke pastruar rrugët nga barrikadat e separatistëve në qytetin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama