Rezultate te kerkimit per termin: +Kili

Meta: total 1000 / total_found 1843 / time 0.001 / keyword[0] kili / docs[0] 1843 / hits[0] 2803 /
ÇPRESIN GJITHË TË KORRUPTUARIT MAJTAS E DJATHTAS?
  • 2019-03-25

ÇPRESIN GJITHË TË KORRUPTUARIT MAJTAS E DJATHTAS?

Nga: Spartak NGJELA Shqipëtarët nga varfëria ekstreme që i ka pllakosur, janë në mbijetesë, kurse kryeministri i tyre sot, gjithë frikë, iu tha se “jeni duke gëzuar lumturinë që unë ua kam dhënë në gjashtë vjet qeverisje”. Por, një ditë më parë, Presidenti shqiptar i

DEKLARATAT E METËS DHE GËNJESHTRA E MADHE KILIANE!
  • 2019-03-24

DEKLARATAT E METËS DHE GËNJESHTRA E MADHE KILIANE!

Nga Klodian TOMORRI Deklaratat e Presidentit Ilir Meta për vetësakrifikim heroik si Salvador Allende sjellin në Shqipëri një debat, i cili në arenën ndërkombëtare vazhdon prej dekadash. Kush ishte engjëlli dhe djalli i historisë kiliane? Qarqet e majta të propagandës ja kanë dalë të

Kapet peshku që paralajmëron fatkeqësi, Peruja nën ethet e tërmetit
  • 2019-02-15

Kapet peshku që paralajmëron fatkeqësi, Peruja nën ethet e tërmetit

Peruja është nën terrorin e tërmetit, pasi një peshk i rrallë, që sipas legjendës paralajmëron për fatkeqësi natyrore u kap nga një peshkatar në bregdet. Peshku i kuq, i quajtur “peshq i dridhjeve” për lidhjen e tij të supozuar me tërmetet, u kap nw qytetin e Mancora, nj

Botërori 2030, Amerika e Jugut sfidon Europën
  • 2019-02-15

Botërori 2030, Amerika e Jugut sfidon Europën

Për herë të parë në historinë e botërorëve të futbollit, një turne i përmasave të tilla mund të organizohet në 4 shtete të ndryshme. Kili iu bashkua kandidaturave të Argjentinës, Uruguait dhe Paraguait për të pritur evenimentin më të rëndësishëm të kombëtareve për edicioni

Maduro falënderon Turqinë, Rusinë dhe Kinën; përzë amerikanët
  • 2019-01-25

Maduro falënderon Turqinë, Rusinë dhe Kinën; përzë amerikanët

Nicolas Maduro, presidenti venezuelas i braktisur nga perëndimi, ka falënderuar Turqinë, Rusinë dhe Kinën për mbështetjen e tyre kundrejt shpalljes së kreut të Asamblesë Kombëtare të Venezuelës dhe liderit opozitar Juan Guaido, si president i përkohshëm i vendit. Në një postim në

No Pic available
  • 2018-12-28

Poetja nga Argjentina vlerësohet me çmimin Atjon Zhiti

Poete, shkrimtare e një personazh i njohur i kulturës argjentinase Susana Roberts është vlerësuar nga Shoqata Ndërkombëtare e shkrimtarëve IWA BOGDANI me çmimin Atjon V. Zhiti. Ky vlerësim u shoqërua me motivacionin: për pasionin dhe sinqeritetin artistik në krijimtari. Ky është çmim

Tango në finalen e Libertadores, sot akti i parë i Boca Juniors-River Plate
  • 2018-11-10

Tango në finalen e Libertadores, sot akti i parë i Boca Juniors-River Plate

Kupa “Libertadores”, apo ndryshe Champions-i i Amerikës së Jugut, vjen këtë herë me finalen e zjarrtë, derbin e kryeqytetit argjentinas, Boca Junior-River Plate. Ky kompeticion po tërheq gjithnjë e më shumë audiencë në mbarë globin dhe fakti që në finale luajnë pikërisht