Rezultate te kerkimit per termin: +Kilin

Total: 436
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.378Z

Termeti trondit Kilin

Nje termet i fuqishem tronditi Kilin duke shkaktuar viktima ne njerez dhe deme te medha materiale. Termetit, 8.8 balle eshte me i forti qe godet kete vendet prej 30 vjetesh. Deri tani njoftohen mbi 80 viktima. (UPDATE) Banore te kryeqytetit, Santiago, mbi 300 km larg nga epiqendra thane s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.326Z

Brazili mund Kilin

Kombëtarja e Brazilit ka mundur Kilin në ndeshje miqësore, me rezultat 1:0. Goli i vetëm i kësaj ndeshje u shënua në pjesën e dytë.AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"}; Ishte Firmino që në minutën e 72’, shënoi nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.394Z

Tërmeti 8.8 ballë godet Kilin, 16 viktima

Nj trmet 8.8 ball i shkalls Rihter ka goditur mngjesin e sotm Kilin duke shkaktuar t paktn 16 viktima. Epiqendra ishte n afrsi t qytetit Konsepsion, rreth 300 kilometra larg kryeqytetit Santiago. Autoritetet n vend kan deklaruar gjendjen e katastrofs, n nj koh q presidentja Mishel Bashelet tha se ek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.732Z

Termeti alarmon Kilin

Lëkundje të fuqishme tërmeti u regjistruan në disa zona të Kilit. Dridhjet e tokës u dëgjuan më shumë në Kilin qendror, përfshirë edhe kryeqytetin Santiago. Tërmeti ka qenë 7 gradë Rihtër me epiqendër n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.467Z

Tërmeti lëkund Kilin

Një tërmet me magnitudë 6.4 ballë ka goditur sot Kilin, pikërisht në pjesën e shkatërruar nga tërmeti i vitit të kaluar. Instituti amerikan i gjeofizikës nuk dha asnjë informacion për viktima të mundshme apo dëme materiale.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.073Z

Bielsa mbetet me Kilin

Argjentinasi Marcelo Bielsa i cili në qershor e udhëhoqi Kilin drejt fitores së parë të tyre në një Kampionat botëror pas 48 viteve, ka arritur marrëveshje për vazhdimin e qëndrimit në postin e selektorit edhe për pesë vite tjera. “Bielsa do të punoj me ne deri më 2015”, tha pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.758Z

Ban Ki Mun viziton Kilin

Sekretari i pergjithshem i Kombeve te Bashkuara, Ban Ki Mun vizitoi te premten Kilin per t’u njohur, sic tha ai, nga afer me pasojet e termetit tragjik. “Jam ketu per t’u shprehur solidaritetin e Kombeve te Bashkuara, komunitetit nderkombetar gjithe popullit dhe qeverise

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama