Rezultate te kerkimit per termin: +Kilit

Total: 962
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.024Z

Borghi, selektor i Kilit

Nga Express më 25 shkurt 2011 në ora 18:37 Argjentinasi Claudio Borghi është emëruar selektor i Kilit si pasardhës i bashkëkombësit të tij Marcelo Bielsa, ka njoftuar presidenti i Federatës së Futbollit të Kilit (ANFP), Sergio Jadue. “Futbolli jeton nga suksesi dhe efikasiteti,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.661Z

Adriano, ndoshta titullar kunder Kilit

Adriano mund te rikthehet titullar ne kombetaren e Brazilit tashme qe kualifikimi per ne boteror eshte siguruar dhe Dunga mund t’i lejoje vetes eksperimente me grupin. Ne ndeshjen e dites se neserme kunder Kilit, Adriano do kete nje mundesi te arte per t’i treguar teknikut se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.661Z

Adriano titullar ndaj Kilit

Adriano titullar në ndeshjen kundër Kilit? Karlos Dunga po e mendon. “Perandori”, i rilindur pas kalimit në kampionatin brazilian, ishte protagonisti kryesor i miqësores që verdheblutë luajtën kundër skuadrës së të rinjve të Bahias, duke shënuar golin e barazimit 1-1 për ekipin e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.380Z

Sampaoli, selektor i ri i Kilit

Pasardhësi i Cladio Borghit në pankinën e Kilit do të jetë ish trajneri i Universidad de Chile, Jorge Sampaoli. Federata e Futbollit të Kilit bëri të ditur emërimin e trajnerit të ri të kombëtares që tani do të këtë detyrë të udhëheqë Kilin drejt Botërorit 2014. Sampaoli do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.790Z

Dunga: Ndeshje e vështirë ndaj Kilit

Trajneri i Brazilit Carlos Dunga pret një ndeshje shumë të vështirë kundër Kilit në Johanesburg në fazën e një të tetave. Pesë herë kampionët e Botës kanë statistikat në favor të tyre kundër Kilit kasi kanë fituar shtatë ndeshjet e fundit dhe humbjen e fundit e kanë në vitin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.071Z

Bielsa mbetet selektor i Kilit

Nga Express më 03 shkurt 2011 në ora 19:37 Marcelo Bielsa, i cili udhëhoqi Kilin drejt pjesëmarrjes së parë në një kampionat botëror pas 12 viteve, ka rikthyer vendimin e tij për largim nga posti i selektorit dhe do të qëndrojë në detyrë, ka njoftuar presidenti i Federatës së Fut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.486Z

Sebastian Pinera president i ri i Kilit

Konservatori multi-miliarder, Sebastian Pinera, ngadhënjeu në zgjedhjet presidenciale në Kil dhe u bë pas 52 viteve të plota presidenti i parë i zgjedhur nga radhët e së djathtës. Rivali i tij nga radhët e partisë në pushtet, Eduardo Fray, pranoi humbjen, pas kumtimit të lajmit se pas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama