Rezultate te kerkimit per termin: +Kilo +Stoja

Meta: total 69 / total_found 69 / time 0.019 / keyword[0] kilo / docs[0] 114 / hits[0] 147 / keyword[1] stoja / docs[1] 250 / hits[1] 403 /
Fier, dy të pickuar nga merimanga e zezë
  • 2011-07-30

Fier, dy të pickuar nga merimanga e zezë

 Gjatë 24 orëve të fundit, dy persona u shtruan në spitalin e Fierit. Gjendja e dy pacientëve është jashtë rreziku për jetën pas kurimit intensiv të mjekëve.Mjeku specialist Kilo Stoja, sqaron se për rastet e helmimeve të rënda nuk mund të jepet një prognozë absolute pa kaluar

No Pic available
  • 2011-05-23

Fier, mjeku del në pension, spitali, 5 muaj pa toksikolog

Spitali i Fierit Dalja në pension e mjekut Kilo Stoja lë pa specialist toksikolog Spitalin e Fierit.Prej 5 muajsh këto nuk ka mjek për rastet e helmimit, kur njihet fakti që në këtë qytet ka shumë të prekur nga puna në sektorin e naftës apo rastet e vetëhelmimeve të qëllimshme. Në k

No Pic available
  • 2010-09-25

Korce mesuesja djeg veten me benzine

Rrezikoi te digjte edhe shtepine e nenes. Nje tjeter tentative vetevrasjeje ne Fier Vetevrasjet mbeten nje nga shkaqet kryesore te vdekjeve ne Shqiperi duke shenuar thuajse cdo dite viktima kryesisht mes te semureve mendore. Nje mesuese ne pension e cila vuante nga crregullime mendore ka djegur vete

No Pic available
  • 2010-08-31

Dy gra vetëvriten në Fier dhe Vlorë

Fenomeni Shkaqet: Varfria dhe depresioni pas divorcit Dy gra kan kryer vetvrasje dje n Fier dhe n Vlor. N Fier nj 53-vjeare nga fshati Cakran i ka dhn fund jets duke u vethelmuar mbrmjen e s diels. Sipas burimeve spitalore msohet se 53-vjearja sht paraqitur n urgjencn e spitalit rajonal Fier rreth

No Pic available
  • 2010-07-17

Rikthehet vejusha e zezë, helmon gjashtë veta

Fier Temperaturat e larta rikthejnë vejushën e zezë. Vetëm gjatë pesë ditëve, në spitalin e Fierit janë shtruar gjashtë persona të pickuar nga merimanga e rrezikshme. “Dy nga pacientët janë nga Topoja, dy nga Bishani dhe dy të tjerë nga Libofsha”, thotë mjeku toksikolog,

No Pic available
  • 2010-07-13

Djegia e plehrave urbane, shqetësim për lushnjarët

13/07/2010 Vendorët shprehen se zjarri shkaktohet nga i nxehti. Mjekët alarm: Shumë sëmundje kancerogjene LUSHNJE- Prej më shumë se një jave qyteti i Lushnjës është mbuluar nga një re e madhe tymi. Shkak për të është bërë djegia e plehrave në fushën e mbetjeve të qytetit. Kjo e

No Pic available
  • 2010-05-22

Shpëton nga vetëhelmimi i dytë 16-vjeçarja

Fier Shpëton nga vetëhelmimi 16-vjeçarja P.Minga, e cila tri ditë më parë tentoi të vriste veten duke pirë fostoksinë. Mjeku toksikolog, Kilo Stoja, tha për gazetën “Shqip” se ishte shumë i gëzuar që pacientja e tij shpëtoi paq. Dita e premte ka qenë afati i fundit për