Rezultate te kerkimit per termin: +Kim +Jong +Un

Meta: total 1000 / total_found 1548 / time 0.001 / keyword[0] kim / docs[0] 5688 / hits[0] 13626 / keyword[1] jong / docs[1] 2127 / hits[1] 4588 /
Koreja e Veriut, misteret dhe komplotet në ambasadat e Kim Jongut
  • 2019-03-19

Koreja e Veriut, misteret dhe komplotet në ambasadat e Kim Jongut

Malajzianët refuzojnë të lirojnë Doan Thi Huong, krimineli i dytë vietnamez i krimit Kim Jong-nam. Të gjitha fazat e komplotit Nuk ka vetëm fotografi satelitore të lëvizjeve në zonat e raketave të Koresë së Veriut për të alarmuar inteligjencën perëndimore. Një enigmë tjetër përf

Lirohet e dyshuara për vrasjen e Kim Jong-namit
  • 2019-03-11

Lirohet e dyshuara për vrasjen e Kim Jong-namit

Gruaja indoneziane, Siti Aisyah, e cila është akuzuar për vrasjen Kim Jong-nam, gjysmëvëllait të liderit verikorean, Kim Jong-un, është liruar, pasi akuzat ndaj saj janë hedhur poshtë. Aisyah ishte akuzuar për vrasje të Kimit, në aeroportin e Kuala Lampurit, duke i hedhur në fytyrë, a

Koreja e Veriut voton në 10 maj, por rezultati dihet!
  • 2019-03-10

Koreja e Veriut voton në 10 maj, por rezultati dihet!

Qytetarët e Koresë Veriore do të paraqiten në kutitë e votimit dhe dalja afër 100 përqind është e garantuar, bashkë me rezultatin unanim 100 përqind për Partinë e Punëtorëve, për shkak se nuk ka kandidatë të tjerë. Zgjedhjet e 10 majit për Parlamentin Suprem, janë të dytat që

Aktivitete të dyshimta, Koreja e Veriut nuk e mban fjalën
  • 2019-03-06

Aktivitete të dyshimta, Koreja e Veriut nuk e mban fjalën

Agjencitë e Intelegjencës së Koresë Jugore njoftuan për aktivitete të dyshimta të Koresë së Veriut sa i përket programit të saj bërthamor. Agjencitë thanë se Korea e Veriut po restauron pjesë të vendit për lëshimin e raketave në Dongchang, ka njoftuar agjencia e lajmeve Yonhap. Si

Kim Jong-Un nuk ndryshon qëndrim pas samitit me Trump
  • 2019-03-01

Kim Jong-Un nuk ndryshon qëndrim pas samitit me Trump

Korea e Veriut thotë se nuk do të ndryshojë qëndrim edhe nëse Shtetet e Bashkuara kërkojnë vazhdimin e bisedimeve. Pas samitit ndërmjet presidentit të SHBA-së Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë Veriore, Kim Jong -un, Ri Yong Ho, zyrtarë të lartë të Koresë Veriore kanë thënë

Dështon samiti mes Trump dhe Kim Jong-un, asnjë marrëveshje mes liderëve  
  • 2019-02-28

Dështon samiti mes Trump dhe Kim Jong-un, asnjë marrëveshje mes liderëve  

Ka dështuar samiti i shumëdiskutuar mes presidentit Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Mediat e huaja raportojnë se samiti i nivelit ta lartë përfundoi pa asnjë marrëveshje. Njoftimi u bë sot në mëngjes nga Shtëpia e Bardhë. Konsultimet nuk sollën “asnj

Historike/ Burri-raketë për herë të parë i përgjigjet një gazetari të huaj (VIDEO)
  • 2019-02-28

Historike/ Burri-raketë për herë të parë i përgjigjet një gazetari të huaj (VIDEO)

Takimi i presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un në Hanoi të Vietnamit, ka tërhequr vëmendjen e mediave botërore pavarësisht se u mbyll si një dështim i madh në mungesë të një marrëveshje midis dy vendeve. Të gjithë kanë pritur firmosjen e ma