Rezultate te kerkimit per termin: +Kimi

Total: 1852
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.551Z

Kimi Raikkonen triumfon në Melburn

Albania-Sport - Kimi Raikkonen ka përsëritur suksesin e Nigel Mansell të vitit 1989 ku ka fituar një grand-pri gjatë debutimit të tij për timin legjendar të Ferrarit. Uikendi ka qenë i shumë i mirë mirëpo gara e sotme nuk ka qene e lehte dhe e komplikuar pasi mu prish radiolidhja dhe kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.913Z

F1 Ferrari mirepret Kimi Raikkonen

Kimi Raikkonen ka nisur punën për sezonin e ardhshëm. Piloti finlandez, i cili nuk mori pjesë në dy garat e fundit të sezonit për shkak të problemeve me shpinën, është prezantuar në Maranello për të hyrë në kontakt s&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.607Z

Kimi Raikonen nenshtron Sepangun

Jeton Selimi Rimisherimi, ai i te tjereve, ka mbaruar. Kambana ka tringelluar ne Sepang, "profesori" Kimi Raikonen ka marre vend ne kateder ashtu sikurse nxenesi model Ljuis Hemilton dhe shoket e tij te rinj jane gati te degjojne leksionin e "Kokekuqes" kampione bote. Mekat vetem qe pas derrases se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:34.267Z

Kimi Raikkonen: Ne 2010-en pushim

Kimi Raikkonen nuk do garoje ne sezonin 2010 pasi mendon te beje nje vit pushim. Sipas menaxherit te ish kampionit te botes, Steve Robertson, finlandezi nuk preferon asnje skuader tjeter pervec McLaren, prandaj ai zgjodhi te qendroje jashte pistave. “Kimi dhe McLaren nuk arriten ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.988Z

mimi Nobel ne kimi

brbrZbulimi i teknikave per riparimin e ADN-se u solli cmimin Nobel ne Kimi Ate e ndane mes tyre tre shkencetare suedezi Thomas Lindal amerikani Paoul Modrich dhe kimisti me origjine turke Aziz Sancarbrbr brbrNe deklaraten e Akademise Mbreterore Suedeze te Shkencave theksohet se fale punes se tyre j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.622Z

Kimi në krizë, gati Alonso

Në Spanjë, shtypi kujdeset për momentin e keq të Ferrarit dhe të Kimi Raikonenit dhe flet për një lamtumirë të mundshme të finlandezit në fund të sezonit. E përditshmja sportive "As" shkruan që "Kimi ka pasur probleme dhe tashmë po mendon t‘i thotë lamtumirë karrierës si pilot".

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.833Z

mimi Nobel per Kimi

NOBEL KIMISot do te shpallet fituesi i cmimit Nobel per Kimi per vitin 2011. Ky do te jete edhe cmimi i fundit Nobel per kete jave per arritjet ne fushen shkencore. Ndersa fituesi i cmimit Nobel per letersi do te shpallet te enjten per tu pasuar te premten nga cmimi Nobel per paqe. mimet Nobel ja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama