Rezultate te kerkimit per termin: +Kimistet

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] kimistet / docs[0] 6 / hits[0] 7 /
Gjermanet do te prodhojne karburant nga uji
  • 2014-11-30

Gjermanet do te prodhojne karburant nga uji

0 brbr SSSAbrASS brbrKimistet gjermane po japin prova se mund te bejne mrekullira ne Alkimi Kompania me qender ne Dresden SunFire thote se eshte ne fazat e fundit te prodhimit te nje makinerie qe ujin mund ta ktheje ne lende djegesebrbr brbrKete proces makineria elektrike e kryen permes sintezes se

Dietat speciale per kimistet qe do te merreshin me armet kimike siriane
  • 2013-12-02

Dietat speciale per kimistet qe do te merreshin me armet kimike siriane

Nje tjeter fakt del ne drite pas refuqimit te qeverise shqiptare per shkaterrimin e armeve kimike siriane ne vendin tone. Gazeta “Panorama” shkruan se 10 ditë para se qeveria shqiptare t’i thoshte “Jo” ardhjes së armëve kimike për asgjësim n&eu

Të rrëzuarat në sallë
  • 2013-05-06

Të rrëzuarat në sallë

Nga Desada Metaj  Ne një salle mijravendeshe te mbushur tej e tej me gra,gëzimi dhe entuziazmi me duket si gjeja me e pavend ndërsa ne skene ka këngëtare qe mbajnë fjalime dhe politikane qe recitojnë fjalime te stilit amerikan. Asnjë impiant ndriçimi,nuk mund ta fshe

No Pic available
  • 2010-11-22

Te gjitha sindikatat ne greve masive kunder qeverise

Flet Kol Nikollaj kryetar i Konfederates se Sindikatave te Shqiperise Anilejda Shembitraku Ne mbeshtetje te kerkesave te sindikatave territoriale dhe te federatave te profesionit me date 29 nentor ne Durres do te mblidhet Asambleja e Pergjithshme e KSSH-se. Kjo asamble do te dale me nje vendim per

Nje amerikan dhe dy japoneze Nobelat e kimise
  • 2010-10-07

Nje amerikan dhe dy japoneze Nobelat e kimise

Tre kimistet u shperblyen per punimet rreth bashkimit te kryqezuar me katalizator me paladiumin qe perdoret ne kerkimin dhe prodhimin e produkteve farmaceutike industriale per shembull te medikamenteve dhe molekulave te perdorura ne industrine elektronike ben te ditur Akademia mbreterore suedeze e S

No Pic available
  • 2008-07-26

Kimistet, pergjigjet te gabuara

TIRANE - Ekspertet e kimise analitike, ne Tirane, kane dale kunder analizave qe toka e Gerdecit eshte brenda normave te lejuara te ndotje. Sipas tyre Instituti i Shendetit Publik ka analizuar dy elemente te gabuar, qe nuk kane lidhje me shperthimin e depos se cmontimit te predhave. Kimistet thone se