Rezultate te kerkimit per termin: +Kin

Meta: total 1000 / total_found 13838 / time 0.007 / keyword[0] kin / docs[0] 13838 / hits[0] 27992 /
Vazhdojnë kërkimet në Sishuan të Kinës
  • 2017-06-25

Vazhdojnë kërkimet në Sishuan të Kinës

Ekipet e shpëtimit në Kinë po përpiqen të nxjerrin trupat e mbuluar nga balta gjatë rrëshqitjes së dheut në provincën jugperëndimore Sishuan. Zyrtarët thonë se 93 vetë ende figurojnë të zhdukur pas katastrofës natyrore që ndodhi dje në fshatin malor Xinmo. Një çift me foshnjën

No Pic available
  • 2017-06-24

Kinë, më shumë se 140 të vdekur nga rrëshqitja e tokës

Më shumë se 140 persona mendohet se janë varrosur të gjallë nga rrëshqitja e tokës në provincën Sichuan në jug perëndim të Kinës. Rreth 40 banesa janë shkatërruar pasi një faqe e murit rrëshqiti rreth orës 06:00 (Ora lokale) Grupet e kërkim shpëtimit janë në vendngjarje dhe fot

Kinë, mbi 140 të vdekur nga rrëshqitjet e tokës
  • 2017-06-24

Kinë, mbi 140 të vdekur nga rrëshqitjet e tokës

Të paktën 141 persona dyshohet se kanë vdekur të bllokuar në një gropë që është shkaktuar nga rrëshqitjet e tokës në Kinën jug-perëndimore. Ngjarja ka ndodhur në provincën Sichuan dhe autoritetet saktësojnë se një faqe shkëmbore e shpatit të malit, rrëshqiti në fshatin Xinmo

No Pic available
  • 2017-06-24

Kap burrin duke e tradhëtuar, ja çfarë i bën gruaja dhe dy miqtë e saj

Një video e tmerrshme, e cila është bërë virale në internet, na vërteton se sa e dhunshme mund të jetë një grua kineze kur gjen bashkëshortin e saj në shtrat  me një grua tjetër. Gruaja së bashku me dy  miqtë e saj meshkuj ka hyrë në dhomën e hotelit në Kinë dhe i kan

Thohir: Suning do të rikthejë Interin e madh
  • 2017-06-24

Thohir: Suning do të rikthejë Interin e madh

Mendoj se Suning ka burimet e nevojshme financiare për të ndërtuar një Inter të madh. Presidenti zikaltër, Eric Thohir flet pas shumë kohësh në lidhje me projektin për ndërtimin e një skuadre të sukseshme në Itali dhe Europë. Numri 1 i klubit, edhe pse me kompetenca të limituara pasi

SHBA, arrestohet një ish-diplomat, i akuzuar se është një spiun kinez
  • 2017-06-23

SHBA, arrestohet një ish-diplomat, i akuzuar se është një spiun kinez

Një rast tjetër spiunazhi mes SHBA-së dhe Kinës. FBI-ja ka arrestuar Kevin Mallory, 60 vjeç, një ish-diplomat, me akuzën se ka arritur të kalojë dokumente sekrete në Shangai gjatë një udhëtimi. Mallory kishte një autorizim të një niveli të lartë për të pasur hyrje në informacion

Koreja e Veriut teston motorin raketor ndërkombëtar
  • 2017-06-23

Koreja e Veriut teston motorin raketor ndërkombëtar

Koreja e Veriut ka testuar motorin e një rakete potencialisht të përshtatshme për përdorimin e saj në një rreze të gjerë veprimi. Lajmi është bërë i ditur nga një burim zyrtar amerikan, i cili ka folur në mënyrë anonime me agjencinë e shtypit France Presse. Lajmi vjen një ditë pa