Rezultate te kerkimit per termin: +Kinn

Meta: total 34 / total_found 34 / time 0.000 / keyword[0] kinn / docs[0] 34 / hits[0] 43 /
No Pic available
  • 2017-02-17

AFRIM N KOH LUFTRASH DHE KONFLIKTESH

  Prezantimi i par i ministrit t ri t Jashtm t SHBA-s n skenn ndrkombtare i dha tonin takimit t ministrave t Jashtm t Grupit G20 n Bon. Pr her t par Rex Tillerson u takua me kolegun rus Sergej Lavrov. Ministri i Jashtm rus  Sergej Lavrov pas takimit me kolegun e tij nga SHBA-ja, Rex Tillerson

Mbrojn nderin dhe dinjitetin e hekurudhs
  • 2012-09-01

Mbrojn nderin dhe dinjitetin e hekurudhs

Nga Hamdi Jupe Kto dit puntort trima t hekurudhave tona, prkatsisht ata t stacionit t trenit n Tiran, u ndeshn dhmb pr dhmb me armikun e klass, kt her aktivist t Aleancs Kuq e Zi, mu n bulevardin Zogu i Par n Tiran, n hyrje t stacionit. Aktivistt faqezinj kishin shkuar atje me fjali

No Pic available
  • 2010-09-02

Julia Gillard: Një lojë e rrezikshme

N fund t qershorit u b gruaja e par q drejtonte qeverin australiane. Por pas zgjedhjeve t 21 gushtit e ardhmja e saj politike sht e paqart Pyetja sht e drejtprdrejt dhe Julia Gillard, Kryeministrja e Australis prej dy muajsh, nuk arrin ta shmang. A do ta shptoj qeverin laburiste, duke fituar zgjedhj

No Pic available
  • 2010-09-01

Shteti shqiptar, thirrje Kinës: Njih zyrtarisht Kosovën

Delegacioni i PKK-së, takime me Topin dhe Berishën. Berisha: Vendimi i GJND-së qartësoi shpalljen e pavarësisë së Kosovës Shteti shqiptar prmes Presidentit Bamir Topi dhe Kryeministrit Sali Berisha i krkon Kins q t njoh zyrtarisht shtetin e Kosovs. Presidenti i Republiks

No Pic available
  • 2010-09-01

Shenjë pajtimi mes dy Koreve

Ndihma Qeveria e Seulit i ka ofruar Veriut komunist ndihma humanitare pr viktimat e prmbytjeve n kufirin me Kinn Pr her t par q pas rindezjes s konfliktit mes Kores s Veriut dhe asaj t Jugut, pr shkak t fundosjes s nj anijeje luftarake koreanojugore, qeveria e Seulit i ka ofruar Veriut komunist ndi

No Pic available
  • 2010-08-26

Si e kemi njohur Nënë Terezën

Nj libr me kujtime t personaliteteve q e njohn nga afr bamirsen, shoqruar me nj CD ku jan regjistruar vargjet e Nn Terezs t poetizuara nga Visar Zhiti dhe interpretuar nga aktoret Tinka Kurti, Margarita Xhepa dhe Roza Anagnosti, do t shprndahet sot n ekspozitn “Shenjtorja e dhimbjes” n M

No Pic available
  • 2010-08-25

Falsifikimi i municioneve në Shqipëri

Akuza Efraim Diveroli pranoi se kishte shitur municione kineze t ndaluara pr t’u tregtuar M 31 gusht t vitit 2009, gazeta “Miami Herald” shkruante se tregtari i municioneve t Miami Beach, Efraim Diveroli, rrezikonte t dnohej deri n pes vjet burg n muajin nntor, nse do t shpallej f