Rezultate te kerkimit per termin: +Kins

Meta: total 83 / total_found 83 / time 0.000 / keyword[0] kins / docs[0] 83 / hits[0] 123 /
ORËT E FATIT TË EUROPËS
  • 2017-02-06

ORËT E FATIT TË EUROPËS

Angela Merkel e ka luajtur me menuri rolin e saj n kt samit t rndsishm. Sepse fjalt e qarta q Europa krcnohet prej pushtetit t Donald Trump-it, si parashtroi n fillim t samitit Presidenti i Kshillit t Europs Donald Tusk, bartin n vetvete nj far mase munges uniteti. Ndonse nuk pati rezistenc t hapur

Ort e fatit t Europs
  • 2017-02-04

Ort e fatit t Europs

Nga Barbara Wesel Angela Merkel e ka luajtur me menuri rolin e saj n kt samit t rndsishm. Sepse fjalt e qarta q Europa krcnohet prej pushtetit t Donald Trump-it, si parashtroi n fillim t samitit Presidenti i Kshillit t Europs Donald Tusk, bartin n vetvete nj far mase munges uniteti. Ndonse nuk p

No Pic available
  • 2016-11-16

Ben Blushi dhe Blendi Fevziu përplasen kokë më kokë

Shoqata e Botuesve ka bërë publike listën e librave më të shitur të Panairit të këtij viti. Libri më i shitur është romani i Ben Blushit Kryeministri, ndjekur nga Pushteti i Blendi Fevziut, raporton Pasqyrë.al. Ajo që bie në sy është numri i vogël i kopjeve të shitura krahasuar me

Mali me borxhe i Donald Trumpit
  • 2016-08-22

Mali me borxhe i Donald Trumpit

Firmat e Donald Trumpit kan shum m tepr borxhe nga sa ishte pranuar deri tani Esht imazhi q ai ka krijuar pr veten si nj siprmarrs i suksesshm vetm nj fasad? Sipas njoftimeve n media firmat e kanditati republikan pr president n SHBA Donald Trump kan borxhe n vlern e t paktn 650 milion dollarve. R

No Pic available
  • 2016-04-24

Fotografi akuzon Calvin Klein se i ka kopjuar idenë

Një fotograf dhe drejtor në Melbourne është shprehur se ka mbetur i tronditur dhe habitur pas reklamës së fundit së xhinseve të Calvin Klein në bashkëpunim me FKA twigs pasi ka ngjashmëri me punën e tij. Jack Haëkins, 24 vjec, shkrepi një fotografi në korrik të vitit të kaluar, si p

Kryeministri Mustafa ligjëron më 22 shkurt në Universitetin Oxford
  • 2016-01-26

Kryeministri Mustafa ligjëron më 22 shkurt në Universitetin Oxford

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa me 22 shkurt do të mbaj një ligjëratë në një ndër universitetet më të vjetra dhe prestigjioze në botë, atë të Oxford Union. Këtë e ka bërë të ditur këshilltari i Mu

Vazhdojnë luhatjet në tregjet e aksioneve
  • 2015-08-26

Vazhdojnë luhatjet në tregjet e aksioneve

Tregjet e aksioneve në Azi shënuan rënie të mëtejshme, megjithëse Pekini mori masa për të stimuluar rritjen e ekonomisë së dytë më të madhe të botës. Mbrëmë Banka Qendrore e Kinës i uli me 0,25 për qind normat e interest. Tregjet fillimisht reaguan pozitivisht dhe aksionet shën