Rezultate te kerkimit per termin: +Kina +Rusia

Total: 2766
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.390Z

Rusia, Kina, India: Bisedime shtese

Ministrat e Jashtem te Indise, Kines dhe Rusise kane kerkuar rifillimin e bisedimeve mes udheheqesve te Kosoves dhe Serbise, lidhur me mosmarreveshjet per statusin. "Rusia, India dhe Kina bejne thirrje per bisedime mes Prishtines dhe Beogradit brenda kornizes se ligjit nderkombetar dhe per te arritu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.168Z

Rusia dhe Kina rrisin shpenzimet ushtarake

Rusia dhe Kina kanë qenë në mesin e disa vendeve që kanë rritur shpenzimet ushtarake vitin e kaluar, me gjithë krizën globale financiare. Kështu ka bërë të ditur Instituti Ndërkombëtar për Kërkime i Stokholmit.Në studimin e tij vjetor thuhet se Rusia ka rritur shpenzimet ushtarake p�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.516Z

Rusia dhe Kina nënshkruajnë marrëveshje gazi

Pasojat e mëdha të marrëveshjes Kontrata - Eksportet e gazit rus drejt Kinës pritet të mbeten shumë të pakta në krahasim me eksportet drejt Europës, por sërish Kina shihet si një zëvendësues i mundshëm për të ardhmen Ekonomia - Ndërsa Europa është në varësinë e gazit rus për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.833Z

Kina dhe Rusia veto kunder Sirise

TABELA Kina dhe Rusia kane perdorur veton e tyre mbi rezoluten qe denon Sirine propozuar nga Keshilli i Sigurimit te OKB nga disa shtete evropiane. Pekini dhe Moska zyrtare anetare te perkohshem te Keshillit kane ngelur ate pike te rezolutes ne te cilen i kerkohej Damaskut qe ti jepte fund menjeh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.044Z

Rusia Kina rritin shkembimin tregtar

Kryeministri rus Vladimir Putin tha se Rusia dhe Kina kane rene dakord ta rritin vellimin tregtar ne valutat lokale. Pas bisedimeve te sotme ne Moske me kryeministrin kinez Ven Xhiabao Putin tha se Rusia do te filloje te lejoje tregtimin e juanit kinez ne bursen e Moskes ne dhjetor. Deri tani dy v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.386Z

Rusia e Kina bllokojnë rezolutën për Sirinë

Share Një rezolutë e mbështetur nga vendet arabe dhe ato perëndimore është bllokuar në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Rusia dhe Kina kanë vendosur veton ndaj rezolutës që dënonte shtypjen e dhunshme në Siri. Dy anëtarët e përhershëm të Kës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.050Z

Rusia e Kina rrisin shpenzimet ushtarake

Rusia dhe Kina kanë qenë në mesin e disa vendeve që kanë rritur shpenzimet ushtarake vitin e kaluar, me gjithë krizën globale financiare. Kështu ka bërë të ditur Instituti Ndërkombëtar për Kërkime i Stokholmit. Në studi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama