Rezultate te kerkimit per termin: +Kina

Meta: total 1000 / total_found 10053 / time 0.005 / keyword[0] kina / docs[0] 10053 / hits[0] 16497 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Hendeku midis Perëndimit dhe Lindjes në BE thellohet

Në një kohë kur Angela Merkel dhe Emmanuel Macron kremtuan në takimin e nivelit të lartë të BE përbashkësinë gjermano-franceze, përçarja me evropianolindorët po shtohet. Nga Brukseli informon Christoph Hasselbach. Ky takim i nivelit të lartë duhej të përhapte optimizëm: negociatat

No Pic available
  • 2017-06-25

HENDEKU MIDIS PERËNDIMIT DHE LINDJES NË BE THELLOHET

Në një kohë kur Angela Merkel dhe Emmanuel Macron kremtuan në takimin e nivelit të lartë të BE përbashkësinë gjermano-franceze, përçarja me evropianolindorët po shtohet. Nga Brukseli informon Christoph Hasselbach. Ky takim i nivelit të lartë duhej të përhapte optimizëm: negociatat

No Pic available
  • 2017-06-23

Në vitin 2050 do të jemi 10 miliardë

Popullsia e botës do të rritet me 1 miliardë në 13 vitet e ardhshme, dhe do të jetë 10 miliardë në 2050, parashikojnë Kombet e Bashkuara. Popullsia aktuale është 7.6 miliardë dhe pritet të rritet ende në dekadat e ardhshme, kryesuar nga rritja e numrit të lindjeve në Afrikë, sipas r

Kina ndalon shpenzimet e çmendura në merkato
  • 2017-06-15

Kina ndalon shpenzimet e çmendura në merkato

Kina nuk do të shpenzojë më kurrë shifra të çmendura në merkaton e futbollistëve. Vetëm pak ditë përpara hapjes së merkatos, e parashikuar për të hënën e ardhshme, autoritetet vendase miratuan masa mbrojtëse për akademitë e klubeve, që shpeshherë vuanin blerjet milionere të yje

No Pic available
  • 2017-06-13

Panamaja braktis Tajvanin, vendos marrëdhënie diplomatike me Kinën

Panama ka ndërprerë marrëdhëniet e gjata diplomatike me Tajvanin dhe në vend të saj ka vendosur marrëdhënie me Kinën. Qeveria tha se më në fund u bind se ka “vetëm një Kinë” dhe Tajvanin e konsideron si pjesë të saj. Nga ana e tij Tajvani, shprehu “zemërimin dhe ke

De Biazi: Luajmë për fitore, se mendoj rinovimin
  • 2017-06-11

De Biazi: Luajmë për fitore, se mendoj rinovimin

Ndeshja në Izrael pritet të vendosë të ardhmen e Gianni De Biasit në stolin e Shqipërisë. Një rezultat negativ, të cilit i shtohen edhe zërat e merkatos të klubeve nga Kina, mund të sjellin largimin e teknikut. Me kontratën te kuqezinjtë që i përfundon në Nëntor, 60-vjeçari ësht

Çmenduri nga Kina, 200 mln euro për Kristiano Ronaldon
  • 2017-06-10

Çmenduri nga Kina, 200 mln euro për Kristiano Ronaldon

Ofertë e çmendur nga Kina për Kristiano Ronaldon, e cila e ka turbulluar jo pak ambientin te Reali i Madridit. Fillimisht i raportua për 180 milionë në arkat e klubit madrilen, por sipas As shuma e ofruar shkon 200 milionë euro, ndërsa për futbollistin plot 120 milionë euro në vit. Burime