Rezultate te kerkimit per termin: +Kindat

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] kindat / docs[0] 4 / hits[0] 4 /
Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!
  • 2019-04-09

Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!

Nga Mimoza Ahmeti As unë nuk e dija deri atë mëngjes kur ra telefoni: Jam unë, tha ai, sot më 11°° te Lidhja e Shkrimtarëve. Kishte fytyrën e habisë natyrale dhe sytë e tij ishin dy flegra pas të cilave montohej në distancë inteligjenca, trupi i tij i mëndafshtë i pështjellë me

No Pic available
  • 2009-05-19

Pushkatimi

Alban BALA Kjo është nnjë ngjarje e vërtetë, ka ndodhur në një nga fshatrat e poshtme të Shkodrës dhe tregohet ende nga dëshmitarët e mbetur gjallë prej asaj kohe të largët e të turbullt. Rrallë në botë ka fshatra si ai: tri të katërtat ia mbështjell uji dhe veç një rrip i

No Pic available
  • 2008-10-06

Shtëpiak në stinën e rrufës

Jules RENARD Shtëpiak në stinën e rrufës, me qafën prej xhirafe të futur përbrenda, kërmilli fundon si një hundë e zezë. Ai shëtit qysh në ditët e bukura, por di të ecë veç mbi gjuhë. Shoku im i vogël Abel luante me kërmijtë e tij. Ai i mban dhe i rrit në një kuti, përk

No Pic available
  • 2008-03-15

Historia e atdheut në krijimtarinë e një piktori

Koha që kalon dhe ndryshimet e thella japin mundësinë t‘i gjykosh vlerat e një periudhe në distancë, të zbulosh ç‘ishte konjukturale dhe çfarë është e vlefshme, e qëndrueshme. Një album cilësor, me krijime të Artistit të Merituar, Fatmir Haxhiu, po edhe punë të tij në Galeri