Rezultate te kerkimit per termin: +Kine

Meta: total 1000 / total_found 1993 / time 0.001 / keyword[0] kine / docs[0] 1993 / hits[0] 2572 /
No Pic available
  • 2017-06-01

Kur kalaja e Shkodrës ishte rrethuar nga malazezët

Kur kalaja e Shkodres ishte rrethuar nga malazezet, komandanti i trupave otomane dhe vullnetareve shqiptare, Hasan Riza Pasha ju propozoi malesoreve te ngrinin flamurin shqiptar ne bedenat e kalase. Ngritja e flamurit ishte nje prej momenteve me te rendesishme te Rrethimit te Shkodres. Kronikat jane

No Pic available
  • 2017-04-13

Panairi i bursave, Bushati-maturantëve: Mos hiqni dorë nga ëndrrat

Në Elbasan u mbajt panairi i bursave, ku të rinjtë janë njohur me potencialet e studimit dhe diplomimit jashtë vendit. Bursat e studimit vijnë nga vende si Austri, Gjermani, Kinë, etj, në degë të ndryshme. Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, pasi u bëri thirrje të rinjve të mos heqin d

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem
  • 2017-02-14

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem

p styletext-align justifyIntervista e plote e Profesor Rexhep Qosja dhene gazetares Rudina Xhunga per Dritare ne Vizion Plusbrbr p styletext-align justifyProfesor Qosja cfare do te thote shkembim territoresh per Shqiperine Kosoven Mitrovicen Preshevenbrbr p styletext-align justifyUne mund te them se

Conte flet per Diego Costan Do te qendroje gjate te Chelsea
  • 2017-02-11

Conte flet per Diego Costan Do te qendroje gjate te Chelsea

p styletext-align justify8220Diego Costa eshte shume i kenaqur ne Londer dhe do te vazhdoje te qendroje te Chelsea8221 8211 keshtu ka thene Antonio Conte pak jave pasi shtypi anglez raportoi se mes tij dhe sulmuesit spanjoll kishte pasur nje zenke pikerisht mbi zerat e nje transferimi te mundshem ne

Presidenti Trump dhe politika e një Kine
  • 2017-02-10

Presidenti Trump dhe politika e një Kine

Presidenti Donald Trump i tha homologut kinez Xi Jinping gjatë një bisede telefonike se Shtetet e Bashkuara synojnë të respektojnë politikën e një Kine, duke njohur kështu qëndrimin e Kinës se ajo ka sovranitet mbi Tajvanin, vendin-ishull që vetëqeveriset. Shtëpia e Bardhë tha se telef

Kine Carlos Tevez e nis ters
  • 2017-02-09

Kine Carlos Tevez e nis ters

brbrArgjentinasi Carlos Tevez futbollisti me i paguar ne planet nuk ka shenuar te merkuren ne ndeshjen e pare zyrtare me klubin e ri te Shanghai Shenhua Kine ndersa ekipi i tij eshte eliminuar ne play off-in e Liges se Kampioneve te Azisebrbr brbrCarlos ketu eshte lexuar shume shpejt ne Twitter-in

Hernanes transferohet ne Kine per 11 milione euro
  • 2017-02-08

Hernanes transferohet ne Kine per 11 milione euro

p styletext-align justifyHernanes eshte braziliani i radhes qe do t8217i bashkohet kampionatit kinez Juventus thuhet se ka rene dakord me Hebei Fortune mbi shifrat e 11 milione eurove dhe tanime stafeta i ka kaluar lojtarit per te permbyllur ceshtjet kontraktuale Raportime te ndryshme bejne me dije