Rezultate te kerkimit per termin: +Kinematografis

Total: 454
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.810Z

Pirateria ndihmon industrinë e kinematografisë

Analiza e një studimi gjerman në përdoruesit e një faqe web që lejonte shikimin e filmave në rrjet, tregon se pirateria nuk e dëmton industrinë e kinematografisë. Kjo ndodhë sepse përmbajtja shërbente si publicitet dhe i shtynte përdor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.151Z

Ndryshohet kreu i Kinematografisëikën Artan Minarolli vjen Ilir Butka

TIRANË - Ndryshohet kryetari i Qendrës Kombëtare të Kinematografisë. Vendimi është marrë nga qeveria gjatë mbledhjes së sotme. Qeveria ka vendosur që Ilir Butka të emërohet kryetar i Qendrës Kombëtare të Kinematogra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.600Z

Zgjidhet kreu i Qendrës së Kinematografisë, Butka: Buxheti i këtij viti, i shpenzuar

TIRANE- Buxheti i këtij viti, i gjithi i shpenzuar. Në këto kushte nis detyrën Kreu i Qendrës Kombëtare të Kinematografisë, Ilir Butka, i cili në arkën e institucionit publik që mbështet produksionet kinematografike, aktualisht ka vetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.151Z

Ilir Butka emërohet drejtor i QendrësKombëtare të Kinematografisë

TIRANE- Kryeministri Edi Rama ka emëruar dje Ilir Butkën kryetar të Qendrës Kombëtare të Kinematografisë në vend të Artan Minarollit. Vendimi u shpall dje në Fletoren Zyrtare, ku theksohet se emërimi është bërë në mb&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.267Z

Festivali i kinematografisë në Kanë, do të promovohen 1850 filma

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO Festival i kinematografisë mbarëbotërore në Kanë do të fillojë më 15 deri në 26 maj. Në këtë festival, siç u bë e ditur sot nga Drejtori i përgjithshëm i Festivalit, Thierre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.722Z

Info/Tirana kulturore

“Nostalgjia e kinemas”, filmat q pam n diktatur deri n datn 18 qershor n sallat e kinemas “Imperial” pran qendrs tregtare “Kristal” n Tiran do t jen shfaqur 45 filma, prodhime t kinematografis botrore, pjes e fondit filmik t Arkivit Qendror Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.092Z

Falja e gjakut kandidon per OSKAR

Filmi “Falja e Gjakut” me regji te Xhoshua Marston dhe skenar të Andamion Murataj dhe Marston është miratuar nga bordi artistik i qëndrës kombëtare të Kinematografisë për të përfaqësuar kinemanë shqiptare në kandidim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama