Rezultate te kerkimit per termin: +Kinen

Total: 669
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.478Z

Trump zemeron Kinen

var fbShare url httpvizionplusaltrump-zemeron-kinensize smallbrbrNje bisede telefonike mes presidentit te zgjedhur amerikan Donald Trump dhe homologes tajvaneze Tsai Ing-Wen ka shqetesuar Kinen Trump shkeli nje rregull te vendosur qe nga viti 1979 kur raportet diplomatike zyrtare u nderprene me syn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.664Z

Presidenti rus Medvedev viziton Kinen

Presidenti i Rusise Dimitri Medvedev ka shkuar ne Kine te dielen per nje vizite tre ditore te cilen e filloi duke vendosur lule ne nje monument komemorativ per luften ne mes te Kines dhe Japonise te vitit 1904 - 1905 si dhe luften e dyte boterore. Medvedevi i shoqeruar nga nje delegacion i qeveritar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.936Z

Stuxnet pas Iranit godet Kinen

Stuxnet cyber virusi qe ka sulmuar centralin berthamor iranian te Bushehr ka goditur edhe Kinen. Sipas mediave lokale tashme jane prekur 6 milione kompjutera personale dhe 1 mije te tjeter te ndermarrjeve.Rrezikshmeria e Stuxnet konsiston ne natyren e tij per tu futur ne impiantet e med

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.282Z

SHBA mund Kinen ne volejboll

brbrShba-te jane per here te pare kampione bote ne Volejboll per femra pasi munden ne finale Kinen 3 me 1 ne sete Amerikanet e ish volejbollistit legjendar Karch Kiraly kane treguar nje forme te shkelqyer sportive ne pallatin e sportit Forum te Milanos megjithese perballja ndaj kinezeve ishte verte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.948Z

Nacionalizmi Japonia paralajmeron Kinen

Japonia ka paralajmeruar Kinen se dy kombet duhet te shmangin nxitjen e nacionalizmit ekstrem ne konfliktin mbi burgimin e nje marinari kinez. Qeveria japoneze ka deklaruar se deshiron te perdore te gjithe kanalet e mundshem per te shmangur cdo pershkallezim te situates. Nga ana e saj K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.506Z

Trump sulmon Kinen

var fbShare url httpvizionplusaltrump-sulmon-kinensize smallbrbrNe shtetin amerikan te Wiskonsin vijon rinumerimi i votave pas kerkeses se kanditates se Partise se Gjelber Jill Stein Por deri tani presidenti i zgjedhur Donald Trump kryeson Ai ka ironizuar Stein ne nje mesazh ne Twitter ku shkroi se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.287Z

Marredheniet tregetare me Kinen prioritet per Britanine

Pas Frances Shteteve te Bashkuara dhe Gjermanise edhe Britania kthen marredheniet tregetare me Kinen ne prioritet. Ne takimin e tij me presidentin kinez Hu Jintao kryeministri britanik David Cameron ne krye te delegacionit me te madh tregetar qe shkel ndonjehere ne Kine deklaroi se shpresonte te dyf

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama