Rezultate te kerkimit per termin: +Kines

Total: 1218
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.556Z

Tensione mes SHBA-se dhe Kines

brbrRaportet mes SHBA dhe Kines jane tensionuar pasi nje avion bombardues amerikan B-52 fluturoi mbi nje zone te diskutueshme prane nje grupi ishujsh ne detin e Kines Jugore Pekini ka akuzuar Uashingtonin per provokim ushtarak dhe ka paraqitur ankese ndaj ketij incidenti te ndodhur ne 10 dhjetor e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.770Z

Japonia i kerkon Kines demshperblim

Japonia do ti kerkoje Kines qe te paguaje per demet e shkaktuara ndaj dy anijeve te marines ushtarake nga anija kineze e peshkimit ne ujerat e diskutueshme territoriale. Do te kerkojme qe varkat te rikthehen ne gjendjen e tyre fillestare ka deklaruar zedhenesi i qeverise japoneze Yoshi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.317Z

Jibao: SHBA shkeli sovranitetin e Kines

Ferkime diplomatike mes Kines dhe SHBA-se pas mbeshtetjes se Uashingtonit per liderin tibetian, Dalai Lama. Kryeministri i Kines, Wen Jiabao, gjate nje konference shtypi me gazetaret e huaj, ka deklaruar se monedha kineze juan do vazhdoje t’i beje balle presionit te amerikaneve dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.276Z

SHBA Stervitja me Seulin jo kunder Kines

Shtetet e Bashkuara te Amerikes siguruan Kinen se stervitja ushtarake e perbashket me Korene e Jugut nuk eshte manover luftarake kunder Kines. Ushtrimet ushtarake mes SHBA-se dhe Korese se Jugut nuk jane te drejtuara kunder Kines thuhet ne nje deklarate te Shtepise se Bardhe.Manovrat luft

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.320Z

Napolitano Italia ure mes BE dhe Kines

Presidenti italian Xhorxho Napolitano ka vleresuar rolin e Italise ne marredheniet mes Bashkimit Europian dhe Republikes se Kines. Pasuria e marredhenieve mes Italise dhe Kines i mundesuar dhe i mundeson ende Italise rolin e nje ure ne bashkepunimin dhe partneritetin strategjik mes BE-se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.062Z

Topalli kerkon mbeshtetjen e Kines

"Kosova eshte nje rast unik dhe duhet te trajtohet si i tille. Pavaresia e Kosoves besoj se eshte ceshtje javesh", u shpreh Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, gjate nje takimi zhvilluar ditet e fundit me ambasadorin e ri te Kines ne Shqiperi, Wang Junling. Burime zyrtare nga Kuvendi bene te di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.706Z

Olimpiada e Kines

2008 ishte viti i Olimpiades se Pekinit. Nje sukses i jashtezakonshem i Kines jo vetem ne anen sportive por edhe ate organizative. Shqiperia u perfaqasua me 12 sportiste por tanet nuk munden te bejne te tyren asnje medalje. Rezultatet me te larta I kane arritur peshengritesit Begaj e Qerimaj, por ed

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama