Rezultate te kerkimit per termin: +Kinezt

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.000 / keyword[0] kinezt / docs[0] 14 / hits[0] 16 /
Eklipsi diellor, shenjat dhe vshtirsit. Mitet, nga antikiteti deri sot
  • 2017-08-24

Eklipsi diellor, shenjat dhe vshtirsit. Mitet, nga antikiteti deri sot

Vampirët, dragojt, amplitudat dhe indiant lshonin shigjetat pr t rindezur   diellin Me eklipset diellore nuk sht br kurr shaka. T paparishikueshme dhe t pakuptueshme, hijet n planetin e drits kan qen nga antikiteti deri sot, shenj e fatkeqsive t menjhershme sesa e lajmeve t mira. Arritje e fatkeqs

No Pic available
  • 2010-08-26

Universitetet amerikane, fabrikat e elitës së trurit

Sipas shum sondazheve dhe klasifikimeve, 17 universitete amerikane listohen si m t mirt n 20 universitetet e par n bot. Prse Amerika vazhdon q t ket lidershipin n fushn e arsimit t lart? Pr t gjetur studentt m t mir n bot, przgjedhsit kan organizuar nj turne rekrutimesh n katr kontinente t bots dhe

No Pic available
  • 2010-08-25

Badminton

N Franc ka nisur kampionati botror i ktij sporti q po njeh nj shprthim t paimagjinueshm: 50 vende n gar dhe nj stadium prej 25 mij vendesh pr ndeshjet mes kampionve aziatik dhe sfidantve europian T gjith t mendur pr puplat q ecim me 300 n or. “Pas 20 vjetsh do t jet m popullor se futbolli&rdq

No Pic available
  • 2010-08-12

Sekretet e spiunazhit të kohëve moderne

Edhe pse kan kaluar shum vite nga prfundimi i Lufts s Ftoht, vende t ndryshme vazhdojn q t drgojn agjent t fsheht npr bot, pr t marr informacion. Por korporatat, terroristt dhe hetuesit privat jan gjithashtu pjes e bots misterioze e shpesh t errt t spiunazhit Zbulimi i befasishm dhe shum i zhurmshm

No Pic available
  • 2010-08-08

Si reagon globalisht ekonomia kineze?

Ditn e hn, m 2 gusht, prodhuesi kinez i automobilave, Geely, bleu firmn tradicionale suedeze, Volvo. Kinezt i paguan Fordit, pronarit t deritanishm 1,5 miliard dollar. Nganjher ia vlen t shohsh zhvillimet n perspektivn historike. 200 vjet m par, dinastia Qing ndodhej n lulzimet e saj dhe ekonomia

No Pic available
  • 2010-07-12

Pasuri dhe pushkë për PS-në

Procesi i deklarimit t pasurive pr vitin 2010 dokumentoi prfundimisht pranin e nj grupi jo t vogl milionersh n gjirin e grupit parlamentar t Partis Socialiste, t dal nga zgjedhjet e prgjithshme t 28 qershorit 2009 n Shqipri. Por “de facto”, n kt grup, mund t jen edhe m shum se 30 deput

No Pic available
  • 2010-06-29

G20 pajtohet për nxitjen e ripërtëritjes

Krert e Grupit G20 i kan caktuar vetes nj detyr t vshtir pr vitet e ardhshme. N samitin e Torontos, ata lshuan nj deklarat t prbashkt, e cila thot se “ekonomit e zhvilluara i jan prkushtuar prgjysmimit t deficiteve t tyre buxhetore deri n vitin 2013 dhe stabilizimit t borxh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama