Rezultate te kerkimit per termin: +Kineze

Meta: total 1000 / total_found 7909 / time 0.004 / keyword[0] kineze / docs[0] 7909 / hits[0] 14856 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Kap burrin duke e tradhëtuar, ja çfarë i bën gruaja dhe dy miqtë e saj

Një video e tmerrshme, e cila është bërë virale në internet, na vërteton se sa e dhunshme mund të jetë një grua kineze kur gjen bashkëshortin e saj në shtrat  me një grua tjetër. Gruaja së bashku me dy  miqtë e saj meshkuj ka hyrë në dhomën e hotelit në Kinë dhe i kan

Braziliani Oscar pezullohet me 8 javë
  • 2017-06-23

Braziliani Oscar pezullohet me 8 javë

Tetë javë pezullim për Oscar. Përballja Shangai-Guanzgzhou është shoqëruar me tensione mes futbollistëve të të dyja skuadrave, shkak është bërë braziliani Oscar. Ish-mesfushori i Chelsea-t, i cili sot aktiviziohet në kampionatin kinez tek ekipi i Shangai është pezulluar me tetë jav

Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2017-06-19

Nis puna dyvjeçare për të matur malin më të lartë të botës

Nepalit do ti duhet dy vite për të matur malin Everest, mali më i lartë i botës, me synim për të gjetur lartësinë aktuale. Kjo vjen pasi frika nga tërmeti i vitit 2015 mund të ketë ndikuar në lartësinë e tij. Qeveria e Nepalit do të kryejë vetë matjet edhe pse institucionet kineze,

No Pic available
  • 2017-06-16

Vjen bomba e merkatos: Ronaldo dëshiron largimin nga Real Madrid

Cristiano Ronaldo dëshiron largimin nga Real Madrid. Ky është titulli bombastik i të përditshmes portugeze A Bola e cila raporton se katër herë fituesi i Topit të Artë kërkon largimin pas akuzave të vazhdueshme për evazion fiskal dhe shmangie të taksave prej 14.5 milionë Euro, shkruan&

No Pic available
  • 2017-06-16

Kinë, shkon në 8 numri i të vdekurve nga shpërthimi në kopësht

Ka shkuar në 8 numri i të vdekurve nga shpërthimi pranë një kopshti në Kinë. Shpërthimi ndodhi pranë derës në fshatin Fengxian të provincës lindore Jiangsu të Kinës. Dy persona gjetën vdekjen menjëherë ndërsa 6 të tjetër humbën jetën në spital. Policia e ka cilësuar shpërth

No Pic available
  • 2017-06-15

Shpërthim pranë një kopshti në Kinë, vdesin shtatë persona

Autoritetet kineze ka thënë se shtatë persona janë vrarë në një shpërthim që ka ndodhur afër një kompshti fëmijësht  në provincën Jiangsu. Nga shpërthimi kanë mbetur të plagosur edhe 66 persona të tjerë. Ndërkohë nuk dihet nëse ka fëmijës mes viktimave apo jo. Televizio